Nedvěd o Tvrdíkových Čínanech: Dluží mi miliony

Pragmatické spojenectví mezi fotbalovou star Pavlem Nedvědem a čínskou společností CEFC, kterou v Česku reprezentuje někdejší sociálnědemokratický politik Jaroslav Tvrdík, končí sporem o miliony. Nedvěd se dožaduje po Tvrdíkovi bezmála šestnácti milionů korun, které mu podle jeho slov náleží jako odměna za spolupráci při propagaci čínského fotbalu. Tvrdík se k vyplacení celé částky nemá.

Nedvěd je dnes zřejmě nejznámějším Čechem v Číně, která prožívá pod záštitou komunistické strany a prezidenta Si Ťin-pchinga fotbalový boom. Toho před dvěma lety využil Jaroslav Tvrdík a domluvil smlouvu o partnerství, během kterého se Pavel Nedvěd zavázal propagovat čínský fotbal.

K tématu:

» Velká čínská expanze? Přislíbené miliardy zhusta zůstávají na papíře
» Osm klíčových česko-čínských smluv ovládl jeden muž
» Všechna Tvrdíkova přátelství. Aneb čínské peníze na lince Praha – Bratislava

Někdejší nejlepší evropský fotbalista a dnes viceprezident slavného Juventusu ale tvrdí, že mu Tvrdík nezaplatil, co měl. Jeho advokát nevylučuje soudní spor. Na nečekané vyústění příběhu dnes upozornila Česká televize.

Pavel Nedvěd reportérovi Jiřímu Hynkovi potvrdil, že po čínské CEFC žádá miliony. Detaily ale komentovat nechtěl s tím, že věc předal právníkovi. Advokát Bronislav Šerák uvedl, že již Tvrdíkovi poslal dopis, v němž jej na požadavek klienta upozorňuje a odvolává se na znění uzavřené smlouvy.

“Obsahem smlouvy byla propagace CEFC v Čínské lidové republice včetně dvou návštěv Pavla Nedvěda v Číně,” řekl ČT Nedvědův právní zástupce Bronislav Šerák s tím, že jedna byla součástí návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Číně.

Jaroslav Tvrdík ale trvá na tom, že Nedvěd zaplaceno dostal. Sice ne vše, ale dostal.

“Máme dvě smlouvy na plnění ze strany Pavla Nedvěda. Z jedné jsme plnili 100 procent a u druhé jsme připraveni poskytnout plnění ve výši 50 procent, protože prostě plnění v celém rozsahu smlouvy nebylo poskytnuto,” napsal v SMS Tvrdík.