Nejen spor s Hradem. Soukupa trápí finanční těžkosti

Jaromír Soukup, který v posledních dnech poněkud překvapivě změnil doposud vstřícnou rétoriku vůči premiérovi a zejména Hradu, neřeší jen rozkol s klíčovou postavou Zemanova týmu Martinem Nejedlým. Podle zjištění Neovlivní.cz jej čekají perné dva týdny kvůli finančním těžkostem jeho mediálního byznysu. Televize Barrandov mu totiž podle zákulisních informací prodělává až milion korun denně.

Soukupovo impérium zatěžují jednak úvěry, kdy mu dokonce jeden z finančních ústavů podle informací Neovlivní.cz vypověděl úvěrový rámec. A pak také nervozita dalších mimobankovních věřitelů. Mezi ně patří například televize Prima či Nova, ale také miliardář Daniel Křetínský, který skoupil dvě pohledávky za Soukupem. Insideři z pražského byznysu dokonce mluví o tom, že pokud se situace v následujícím týdnu nezmění, může přijít na řadu insolvence.

Idylka, která už vzala za své…

 

“Problém je ta televize, je to neuvěřitelná zátěž, kdy prodělává až milion korun denně,” uvedl zdroj detailně obeznámený se Soukupovou situací.

Sám Jaromír Soukup se k finanční situaci nevyjadřuje, z oficiálních čísel ji ověřit nelze. Výroční zprávy svých firem podnikatel zveřejnil naposledy za rok 2016.

Pro portál SeznamZprávy tento týden nicméně uvedl, že názorový rozchod s hradní skupinou jeho byznys nijak neohrozí. “Případné změny ve vztahu s Kanceláří prezidenta republiky nemohou žádným způsobem ovlivnit naše podnikání, neboť to je na takových vztazích nezávislé,” prohlásil Soukup.

Jenže to není až tak docela pravda, jak zjistila redakce Neovlivní.cz. Soukupovy mediální aktivity z podstatné části drží čínská státní firma CITIC, ovšem výlučně pro to, že v zákulisí to dojednal prezidentův poradce Martin Nejedlý. A právě s ním se nyní Soukup rozkmotřil. Poslední dohoda s Číňany navíc spadla pod stůl, podmínky Soukupa pro ně byly neakceptovatelné.

Pokud Jaromír Soukup a Martin Nejedlý, kteří jsou mimochodem vzdálení příbuzní, nenajdou společnou řeč, může to být pro byznys mediálního podnikatele fatální.

Proč se Soukup rozešel se Nejedlým? Jaká je jeho finanční situace? A co se odehrálo poslední měsíce? Obsáhlý materiál chystáme do příštího časopisu Neovlivní.cz, který vyjde v únoru. Objednávat jej můžete zde: