#Nice

7. ledna – 13. listopadu – 14. července. Charlie Hebdo. Paříž. Nice. Francie se vzpamatovává ze šoku po třetím krvavém  útoku. V přímořském Nice vjel do lidí, slavících na rušné promenádě výročí Pádu Bastily, nákladním vozem jednatřicetiletý muž. Těžký automobil ve velké rychlosti válcoval všechno před sebou, masakroval lidi na úseku dlouhém dva kilometry. Prokuratura oznámila, že atentátník měl v autě střelné zbraně a granáty. Než jej policie zastřelila, začal pálit do lidí. Mrtvých je v tuto chvíli 84. Dalších 202 osob utrpělo zranění, 52 z nich je v kritickém stavu.

Podle místního plátku Nice-Matin bydlel útočník v Nice, pocházel z Tuniska a jmenoval se Mohamed Lahouaiej Bouhlel. Jeho identitu později potvrdily úřady. Policie jej měla v hledáčku kvůli násilnostem, neměla však informace o radikalizaci a nepředpokládala, že představuje bezprostřední hrozbu.

Jde tedy zřejmě o další akci “osamělého vlka”, jehož motivaci popsal nedávno v exkluzivním rozhovoru pro Neovlivní.cz agent tajných služeb, který se roky věnuje mezinárodnímu terorismu se specializací na islám. “Nebezpečí osamělého vlka je v tom, že nikde na světě to zpravodajské služby neuhlídají,” připomněl. Celé interview naleznete zde ».

Předkládáme vám už bez dalšího komentáře pohled na titulní strany dnešních novin.

francie_nice_terorismus4 francie_nice_terorismus5
francie_nice_terorismus6 francie_nice_terorismus7
francie_nice_terorismus22 francie_nice_terorismus1
francie_nice_terorismus2 francie_nice_terorismus3
francie_nice_terorismus8 francie_nice_terorismus9
francie_nice_terorismus10 francie_nice_terorismus11
francie_nice_terorismus12 francie_nice_terorismus13
francie_nice_terorismus14 francie_nice_terorismus15
francie_nice_terorismus16 francie_nice_terorismus17
francie_nice_terorismus18 francie_nice_terorismus19
francie_nice_terorismus20 francie_nice_terorismus21

A ještě drobný otisk ze sociálních sítí:

nice_cover_uvod