Nová opora primátorky: Marta Semelová

Pražská primátorka sice ustála pokus opozice o její sesazení z funkce, celá procedura ale má pro Adrianu Krnáčovou jednu nelichotivou nálepku: získala novou oporu v Martě Semelové, představitelce tvrdého stalinistického křídla českých komunistů.

Byla to právě Marta Semelová, kdo nejhlasitěji bojoval o to, aby Adriana Krnáčová zůstala pražskou primátorkou. A pustila se do opozice, která primátorku kritizovala za to, že za zády rady a s protistranou sporu vyjednala výměnu právníků v kauze pronájmu Škodova paláce.

“Překvapuje mě, jak bez sebereflexe a studu spustili povyk vůči (paní primátorce) ti, kteří za předraženým nájmem Škodova paláce stojí,” hřímala Semelová směrem k opoziční ODS a TOP 09.

Podpora Semelové byl o to viditelnější, oč mlčenlivější byla radniční koalice ANO, sociálních demokratů a Trojkoalice. Sice ji při hlasování všichni členové podpořili, nijak výrazně se jí ale nezastali. Až si z toho opozice dělala legraci.

“Semelová hájí primátorku Krnáčovou, koalice mlčí. To je magistrátní realita,” utahovala si z Krnáčové zastupitelka Alexandra Udzenija z ODS.

“Vyzývám komunisty, aby vstoupili do koalice,” přidal se její straniký kolega Alexander Bellu.

Adriana Krnáčová po celou dobu – až na úvodní slovo, v němž odmítla veškerou kritiku – nezúčastněně sledovala monitor počítače.