Nové jméno pro Hrad? Michal Horáček zvažuje kandidaturu

Textař a producent Michal Horáček, který v minulosti patřil – podobně jako Zdeněk Svěrák či Marek Eben – mezi osobnosti showbyznysu, o nichž se mluvilo jako o možných tvářích pro Hrad, vůbec poprvé připustil kandidaturu.

Zatímco politické strany tápají, koho za dva roky postavit proti Miloši Zemanovi v jeho očekávaném pokusu o znovuzvolení prezidentem, na scéně se objevilo nové jméno.

Svou kandidaturu vůbec poprvé připustil textař, producent a podnikatel Michal Horáček. Jako o možnosti, kterou přestal odmítat, o tom mluvil v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV (externí link zde »). Rozhovor se točil kolem dehonestujících výroků současné hlavy státu na adresu “pražské kavárny” a předpokladu, že populární Zeman bude při příštích volbách kandidátem k neporažení.

Horáček tento výklad odmítá. Použil přirovnání z dostihového světa, který dobře zná: Sám prý také nedokáže tipnout, který kůň za dva roky vyhraje Velkou Pardubickou, tak proč by mělo být dnes jasné, že Zeman své křeslo obhájí?

Kontext:

yakub88 / Shutterstock.com
» Exkluzivně: Miloš Zeman chce znovu kandidovat na prezidenta
» Lidovci nepostaví svého kandidáta na Hrad, Zeman je nachystaný

V této souvislosti dostal od moderátora Martina Veselovského otázku, jestli bude sám na prezidenta kandidovat. “Je to možné,” řekl.

A své myšlenky dále rozvinul: “Já jsem na tuto otázku historicky mnohokrát odpovídal ne. To ‘chtít být prezidentem’ znamená být psychopat. Že máte obrovské ego. Člověk si musí uvědomit, že kandidát, natož prezident, se stane terčem obrovských útoků. Že vám tisíce, možná statisíce lidí den co den budou nadávat, budou o vás psát polopravdy a lži a k tomu potřebujete hroší kůži. Ale já jsem normální člověk, nemám hroší kůži. Kdo má hroší kůži je psychopat, tedy ten, kdo to chce. Ale někdy jsou situace, kdy nechcete – nechcete k zubaři, ale zub vás bolí – a najednou musíte. A jak dostávám stále větší zprávy – já jezdím třeba 50 recitálů a setkávám se s lidmi – že bych měl. Ta podpora je až zvláštní. Nevím, proč by nějaký textař měl být k něčemu vyzýván… ale kdyby se shromáždilo hodně lidí, kteří by takové přání vyjádřili, musel bych to uvážit. Nejsem arogantní, abych k tomu nic neřekl. A začínám pomalu připouštět, že to zvážím velice vážně.”

Rozhodovat se bude podle toho, jak silnou podporu bude cítit. A také podle další uchazečů o Hrad. “Nejhezčí by bylo, kdyby se objevil kandidát nebo kandidátka – zejména kandidátka -, který by to skutečně mohl vyhrát,” doplnil.