Nové vydání časopisu Neovlivní: Premiér Cvach

Rok od začátku epidemie. Jak si vedla vláda Andreje Babiše.

Milí čtenáři,

poslední rok myslím dost často na postavu doktora Cvacha z legendárního Dietlova seriálu Nemocnice na kraji města. Doktor, který všechno uměl, všechno dělal nejlíp, všichni okolo byli neschopní. Jenže když si stoupl na operační sál, ukázalo se, že je to chvástavý, zbabělý teoretik, který má problém trefit se pacientovi jehlou do žíly.

Přesně takový doktor Cvach dnes řídí ze Strakovy akademie zemi. Bohužel právě v uplynulém roce jsme potřebovali, aby v čele státu stál někdo odvážný, kdo se nebude bát dělat nepopulární rozhodnutí, nechá si zpracovat od expertů jasný plán a tím se bude řídit. Nic z toho se nestalo. Jak dokládáme v hlavním tématu časopisu, v březnu to bude rok, co žijeme v jakémsi kole štěstí, kterým točí cynický premiér. Bez toho, že bychom to mohli úplně ovlivnit, čekají mnozí z nás, jak to dopadne s jejich podnikáním či zaměstnáním. V tom horším případě u sebe sledujeme příznaky nákazy a doufáme, že budeme mít štěstí.

Časopis si můžete objednat ZDE.

Na druhou stranu, právě koronavirus je jedinou věcí, která dokáže našeho Cvacha alias Andreje Babiše porazit. S každým dalším týdnem se otevírají oči dalším lidem, kteří na vlastní kůži vidí, jak jim nepomohl, nebo do jakého průšvihu je osobně nebo ty, na kterých jim záleží, dostal. A že PR řeči nefungují, když je třeba začít pracovat.

Právě proto můžeme už nyní napsat, že v říjnových volbách máme naději na změnu. Záležet bude na voličích mezi pětatřicítkou a padesátkou nazývaných „Husákovy děti“. To oni rozhodnou o výsledku. K dispozici mají dva a půl milionu hlasů, proti kterým se vláda hnutí ANO nemůže udržet. Detaily najdete v předpovědi Pavla Vrabce.

Čeká nás i další nekoronavirové výročí. Pět měsíců uplyne od ekologické katastrofy na Bečvě, která se stala symbolem úpadku státu. Loni jsme v časopise detailně rozebrali, jak úřady na Bečvě selhaly. A nyní přinášíme odhalení z Brabcovy inspekce životního prostředí, která sehrála v zahlazování stop po havárii klíčovou roli. Z textu Pavla Barocha pochopíte, že jde o další instituci v rozvalu.

Pamatujete také na všechny ty sliby, jak zdravotníci dostanou odměny za své nasazení během covidu? Někteří dodnes čekají ještě na loňské jarní prémie. A všichni na ty podzimní. Spolupracovníci Adama Vojtěcha ale na nic čekat nemuseli. Vypátrali jsme, že například šéfka mocného lékového ústavu Ivana Storová dostala odměny i za to, že v době začínající epidemie a za vyhlášeného nouzového stavu odletěla na dovolenou do Karibiku. A bývalý ministr Vojtěch na tom nevidí nic zvláštního.

Zaujal nás také hromadný přesun uživatelů šifrovací aplikace WhatsApp na konkurenční Signal. Ukazoval, že si i v dnešní době spousta lidí myslí, že to, co si s někým říká nebo píše do zašifrovaného telefonu, nikdo jiný nezjistí. Popsali jsme, proč bychom všichni měli zpozornět.

Ten uplynulý rok s covidem potvrdil spoustě z nás jednu jistotu: spoléhat musíme sami na sebe, stát za nás nic neudělá, jak se v obsáhlém rozhovoru o ekonomice, dluzích a důchodech shodují ekonomové Helena Horská a Radovan Vávra.

O to důležitější je být s těmi, které máme rádi. Žít obyčejný život. Jako Mirek K., který se rozhodl starat se o svého nemohoucího otce a drobnými událostmi jejich běžných dnů plní svůj twitterový účet. „Byla to ta nejdůležitější věc v životě, kterou jsem udělal. Nikdy toho nebudu litovat. Nikdy jsem nebyl šťastnější a spokojenější než teď,“ svěřil se kolegovi Davidu Binarovi, který za nimi vyrazil do Zlína. Tož tak.

Přeji vám hodně síly a pevné zdraví

Vaše Sabina Slonková

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email