Nový důkaz kauzy Čapí hnízdo, Okamurova demokracie, boj o Hrad

Říjnový časopis Neovlivní.cz je tu. A v něm také rozhovor s Přemkem Forejtem třeba o tom, jakou bídu schytal za spolupráci s McDonald’s.

Milí čtenáři,

říjnový časopis Neovlivní.cz je už u předplatitelů. Pro ty ostatní je k mání ZDE.


Foto: NEO

V magazínu najdete příběh klíčových dokumentů, bez nichž by žádný soud v kauze Čapí hnízdo nikdy nebyl. Tak moc jsou přelomové.

Odchod europoslance Hynka Blaška z řad SPD po roce opět nasvítil poměry v Okamurově demokracii. Zjednodušeně řečeno: nejde o ideály, ale o peníze. A o demokracii si členové partaje mohou nechat jen zdát. Bohužel to veřejně řeknou až ve chvíli, kdy s bouchnutím dveří Tomio Okamuru opouštějí.

Popisujeme také zákulisí boje o Hrad. V minulém čísle jsme jako první přinesli informaci, že vládní koalice kandidáta nepostaví. Nyní jsme se podívali na Chodov. V týmu ANO totiž nastal po prázdninách obrat: Andrej Babiš začal znovu koketovat s myšlenkou, že navzdory špatným číslům v průzkumech bude na prezidentský post kandidovat on sám. Co ho k tomu vede? Odpověď je v článku s titulkem Komu můžu věřit?

S prezidentskou volbou souvisí i pohled na nedávné komunální volby. Výsledky prokázaly, že se ekonomická a sociální propast mezi blahobytnými regiony v centrálních částech republiky a okresy na hranicích prohloubila. A prezidenští kandidáti toho mohou chytře využít, zejména v druhém kole.

Časopis přináší také pravidelnou glosu principála Jana Hrušínského a pohled filantropa Libora Winklera na všeobecně rozšířený mýtus o tom, že bohatí lidé nepotřebují krást. Najdete v něm i rozhovor se šéfkuchařem Přemkem Forejtem mimo jiné o tom, jak mu lidé spílali kvůli jeho spolupráci s McDonald’s, a další čtení.

Pěkný podzim Vám přeji

Vaše Sabina Slonková

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email