Odejděte, nebo vás odvoláme, vzkazuje koalice Vildumetzové

Vládní strany chtějí rezignaci místopředsedkyně sněmovny za ANO, která se přátelila se zatčeným podnikatelem Zakaríhou Nemrahem.

Koaliční politici znovu vyzvali Janu Mračkovou Vildumetzovou, aby se kvůli svým toxickým vztahům vzdala postu místopředsedkyně sněmovny. TOP 09 dokonce oznámila, že pokud Mračková Vildumetzová neodejde nebo ji ANO neodvolá, začne partaj sbírat hlasy pro její odchod z vedení sněmovny. Usnesli se na tom poslanci TOP 09 na dnešním ranním zasedání klubu.


Foto: Hnutí ANO

“Místopředsedkyně poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová se svými “vysvětleními” kontaktů s obviněnou osobou vysmívá občanům. Poslanci TOP 09 tyto skutečnosti považují za závažné a požadují, aby vyvodila osobní zodpovědnost a odstoupila. Pokud tak neučiní, začnou sbírat podpisy k jejímu odvolání,” oznámili poslanci TOP 09 dnes ráno.

Reagovali tak na středeční zjištění Neovlivní.cz, že nejvýše postavená politička ANO lhala, když vztahy se zatčeným Zakaríou Nemrahem bagatelizovala. Usvědčilo ji video z vlastní svatby, kde byl Nemrah coby svědek. Ona sama následně přiznala, že podnikatel je i kmotrem jejího syna.

K odchodu vzal političku i místopředseda vlády a lídr Pirátů Ivan Bartoš. “Paní Mračková by měla na svou pozici ihned rezignovat. Ona a její manžel se úzce přátelili se členem Rédlova gangu a navíc lhala. Jako svědka a kmotra si opravdu neberete někoho “koho sotva znáte přes manžela”, jak tvrdila. A nepomůže jí ani rychlé smazání svatebního videa,” reagoval Bartoš.

Nejaktivněji v zákulisí zatím vystupoval za vládní politiky šéf lidovců Marian Jurečka, ale zatím veřejně setrvává jen na výzvě k odchodu. “Paní místopředsedkyně Jana Mračková Vildumetzová tady v posledních týdnech ostře kritizovala všechny ostatní politiky, kteří měli jakýkoliv kontakt na kauzu Dozimetr, po včerejšku je jasné, že po těchto výrocích paní místopředsedkyně sama odstoupí, nebo ji hnutí ANO samo vyzve k odstoupení,” prohlásil dnes dopoledne Jurečka.

Sama politička mlčí, stejně jako Andrej Babiš a další politici ANO, kteří se ještě minulý týden pokoušeli svalit Fialovu vládu. Zdůvodňovali to kontakty vládních politiků na stejnou partu podnikatelů, kvůli které teď čelí kritice Jana Mračková Vildumetzová.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email