Odměny Kleslové v ČEZ se dramaticky zvedly až s jejím vzestupem v ANO

Šéf dozorčí rady společnosti ČEZ Václav Pačes v rozhovoru pro Radiožurnál potvrdil, že peníze, které skupina vyplácela za poradenské služby političce hnutí ANO Radmile Kleslové, se zásadně zvýšily až po jejím nástupu do politických funkcí.

“Jsem advokát s dvacetiletou praxí, od roku 2000 spolupracuji se společností ČEZ, spolupracovala jsem se čtyřmi generálními řediteli, myslím si, že něco umím a je to moje oblast. Nevidím v tom žádný střet zájmů.” To je dosud jediný ucelenější výrok, kterým Radmila Kleslová v pořadu ČT 168 hodin komentovala svůj kontrakt u skupiny ČEZ. Kterého se nakonec musela vzdát; se sklonkem září má být smlouva ukončena.

Kleslová reagovala na texty deníku Neovlivní.cz, který jako první informoval o tom, že v ČEZ má jen pro letošní rok uzavřenou smlouvu, která ji garantuje sto tisíc měsíčně.

Dřívější spolupráce skupiny s Kleslovou však byla podložena jinými smlouvami a starostka Prahy 10, šéfka pražské buňky hnutí ANO a ještě před týdnem i místopředsedkyně strany, odmítala odpovědět, jaká odměna jí příslušela podle starších smluv.

Nyní je jasné, že odměna Kleslové se zvýšila až po jejím nástupu do politických funkcí.

“Roky, možná 10 let, to bylo 40 tisíc – to si dobře vzpomínám. Pak to bylo 70 tisíc. Teď to bylo, možná rok, možná rok a půl, těch 100 tisíc,” prozradil Radiožurnálu předseda dozorčí rady Václav Pačes.

V rozhovoru připustil, že rada během osmihodinového jednání řešila, za co se vlastně Kleslové peníze vyplácely. “Jakási námitka byla v tom, že nebylo přesně definováno, co, jak konkrétně přispěla a jestli její služby byly skutečně honorovány adekvátně,” uvedl Pačes.

Politička ANO se podle něj účastnila ústních porad v ČEZu, ze kterých ovšem nevznikly žádné podrobné zápisy.

Dozorčí rada nakonec konstatovala, že Kleslová dostávala za svoji práci zaplaceno správně. Dál se případem nehodlá zabývat.

Sama Kleslová Radiožurnálu řekla: “Nevím, co se děje na dozorčí radě ČEZu, nechci to komentovat. Nebudu se k tomu vyjadřovat.”