V pandemii odletěla do Karibiku. Vojtěch jí poslal prémie 100 tisíc

Adam Vojtěch vypsal prémie pro šéfku lékového ústavu i za období, kdy čelila kritice kvůli své cestě na dovolenou

Část zdravotníků dodnes nedostala slibované odměny za nasazení během jarní koronavirové krize. A na prémie za podzimní vlnu dodnes čekají všichni doktoři a sestřičky.

Blízká spolupracovnice Adama Vojtěcha, šéfka mocného lékového ústavu Irena Storová, čekat nemusela. Odměny dostala i v době, kdy v éře pandemie vyrazila na dovolenou do Karibiku.

Irena Storová, šéfka Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Foto: sukl.cz

Vojtěch rozhodl o stotisícové prémii pro Irenu Storovou v měsíci březnu loňského roku. Tedy v době, kdy ředitelka navzdory počínající epidemii a klíčové roli ústavu při schvalování léku remdesivir odletěla na dovolenou do Karibiku.

Shodou okolností odcestovala v den, kdy vláda zakázala občanům cesty do zahraničí. V době jejího odletu už v zemi platil nouzový stav.

Chcete se dozvědět víc?

Předplaťte si tištěný magazín + web Neovlivní za 1990,- Kč / rok a získáte:

  • Unikátní časopis týmu novinářky Sabiny Slonkové (doručujeme 9x ročně)
  • Investigace, analýzy a rozhovory
  • Exkluzivní zjištění ke klíčovým událostem
  • Každodenní přístup k originálnímu obsahu na webu Neovlivní.cz

Již mám předplatné
Přejít nahoru