V pandemii odletěla do Karibiku. Vojtěch jí poslal prémie 100 tisíc

Adam Vojtěch vypsal prémie pro šéfku lékového ústavu i za období, kdy čelila kritice kvůli své cestě na dovolenou

Část zdravotníků dodnes nedostala slibované odměny za nasazení během jarní koronavirové krize. A na prémie za podzimní vlnu dodnes čekají všichni doktoři a sestřičky.

Blízká spolupracovnice Adama Vojtěcha, šéfka mocného lékového ústavu Irena Storová, čekat nemusela. Odměny dostala i v době, kdy v éře pandemie vyrazila na dovolenou do Karibiku.

Irena Storová, šéfka Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Foto: sukl.cz

Vojtěch rozhodl o stotisícové prémii pro Irenu Storovou v měsíci březnu loňského roku. Tedy v době, kdy ředitelka navzdory počínající epidemii a klíčové roli ústavu při schvalování léku remdesivir odletěla na dovolenou do Karibiku.

Shodou okolností odcestovala v den, kdy vláda zakázala občanům cesty do zahraničí. V době jejího odletu už v zemi platil nouzový stav.

Její výlet na Kubu tehdy způsobil poprask a Storová se musela obratem vrátit. „Je to absurdní, nevím, jak ji to mohlo napadnout,“ komentoval to tehdy premiér Andrej Babiš.

Přesto i za toto období Storové přistály na účtu prémie. Adam Vojtěch dnes trvá na tom, že Storová měla na odměny nárok bez ohledu na dovolenkový přešlap. A na svém postupu nic zvláštního nevidí.

„Fakt, že paní ředitelka měla státním tajemníkem schválenou dovolenou, na dlouhodobé dobře odváděné práci nic nemění, navíc vedení SÚKL bylo za její nepřítomnosti plnohodnotně zajištěno její zástupkyní. Nedošlo k žádným problémům. Paní ředitelka se z dovolené vrátila předčasně na vlastní náklady,“ napsal Vojtěch v reakci na dotazy Neovlivní.cz

V dalších statisícových odměnách pro Storovou je ale víc nejasností. Jaké? A co k prémiím říká sama šéfka lékového ústavu? Čtěte v únorovém časopise Neovlivní.cz.

Zdroj náhledové foto: sukl.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email