Oficiální data: Kde se lidé nejčastěji nakazili

Zdravotničtí statistici zveřejnili informace, z nichž vyplývá, že nejčastějším zdrojem nákazy covid-19 jsou pracoviště, rodina a domácnosti a běžné aktivity bez detailnějšího upřesnění.

Administrativa Andreje Babiše dosud důsledně tajila data o nákaze a strategii vlády, jak chce v boji s covid-19 dál postupovat. Pod tlakem dnes zdravotničtí statistici oficiálně zveřejnili data, kde se lidé nejčastěji nakazili.

Z nich je zřejmé, že základní školy, které kabinet zavřel, byly mnohem menším zdrojem nákazy, než například pracoviště či domácnosti. Ostatně například v sousedním Německu jsou školy dál otevřené.


Zdroj: Úřad zdravotnických informací a statistiky (u jedné pozitivní osoby může být uvedeno více pravděpodobných míst nákazy či sociálního prostředí ve vztahu k možnosti nákazy).

Narozdíl od dat o zdrojích nákazy ministerstvo zdravotnictví dál odmítá zveřejnit vládní plán dalšího boje s covid-19.

Naposledy nevyhověl resort zdravotnictví žádosti redakce Neovlivní.cz v úterý s argumentem, že to teď není možné. “Pro představení plánu je nutné vycházet z konkrétních dat. Jeho představení není možné do doby, než se podaří zestabilizovat nárůst pozitivně diagnostikovaných osob na onemocnění COVID-19,” reagoval Prymulův úřad.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email