Otisk týdne: O čem se bavili (neo)vlivní na Twitteru

Připravili jsme pro vás výběr zajímavých tweetů a konverzací z uplynulého týdne.
Co vás na sociálních sítích nemělo minout od pondělí 6. dubna do neděle 12. dubna 2015?

Prezident #Zeman minulý týden “zabouchnul dveře” americkému velvyslanci Schapirovi. Výrok obletěl svět, což zanechalo stopu i na Twitteru. Následovala intenzivní debata o jeho plánované cestě do Moskvy. Vláda se tomu věnovala ze středy na čtvrtek na nočním jednání, bylo ale přerušeno s tím, že bude pokračovat příští týden – vře to i tam. Hrad vzápětí oznámil: prezident pojede, na slavnostní přehlídce ale nebude. Uctí památku rudoarmějců, kteří padli při osvobozování Československa a setká se se slovenským premiérem Ficem.

1a

1b

1C

 

Mezitím se HN ptají: bude Miloš Zeman kandidovat na prezidenta znovu? Jak je to s jeho týmem?

2

 

Znovu se tento týden také otevřela otázka, jak to bylo s amnestií prezidenta Klause. Poté, co byl nalezen mrtvý lobista Kovarčík, vyšlo najevo, že policie měla zkoumat právě jeho angažmá. Co dál k tomu řekl šéf Nadačního fondu proti korupci Soukenka na DVTV? Údajně amnestii provázely nezákonné činy a podplácení.

3

 

Náš deník neovlivni.cz upozornil na eventy Mafry, kterých se účastní státní firmy. Fakt, že se ministr financí Babiš nechává sponzorovat státem, přerostl do ostré sněmovní polemiky.

4

 

Kvůli kauze si ve sněmovně vjeli do vlasů Andrej Babiš a Miroslav Kalousek. Na přetřes se tak ve velmi emocionální výměně dostala i další žhavá témata, zejména BIOPALIVA.

5a

5b

5c

 

Také umělé oplodňování je skvělý byznys.

6

 

Kauza #Rath se blíží ke konci: jaké tresty padly pro jeho spolupracovníky? David Rath si na trest ještě počká, ale už je velmi pravděpodobné, že jeho šance na osvobození jsou minimální.

7

 

A další soudy na obzoru:

8

 

Mnohé více než překvapila zpráva, že by se mohl v krátké době otevřít tunel Blanka. Údajně to není vtip. Narozdíl od některých předchozích aprílových fórků na konto Blanky.

9

9b

 

Jak piráti úřadují na pražském magistrátu – glosuje Marek Švehla z Respektu.

10

 

Tweetujete a nebojíte se ostrých komentářů? Pozor na to – abyste nedopadli jako fotbalista Milan Baroš 😉

11a

11b

 

A mezi hádanicemi nějaký český úspěch nakonec? Tanečník Yemi AD prorazil na americký šoubyznysový trh.

12