Nové číslo magazínu Neovlivní.cz je tu a v něm poslední rok Jindřicha F.

Po zimním dvojčísle tištěného magazínu Neovlivní.cz pro vás máme první letošní vydání. Šedesátistránkový časopis už jsme rozeslali předplatitelům, během týdne bude rovněž k mání na několika pobočkách českého řetězce rychlého občerstvení Bageterie Boulevard.

Milí čtenáři,

česká politika je, zdá se, pro rok 2017 jasně nalinkovaná. Partaje se chystají na klíčové sněmovní volby, v nichž se rozhodne, jestli všichni začneme pracovat „pro firmu“ Andreje Babiše. A díky blížící se přímé volbě prezidenta se bude také hodně kalkulovat. Je výhodnější postavit se za Miloše Zemana, pokud ho okolí dotlačí k druhé kandidatuře, anebo jít naproti „pražské kavárně“ a poohlédnout se jinde?

Titulní strana únorového čísla magazínu Neovlivní.cz.

Obě klíčové události tuzemské politiky hodláme po celý rok bedlivě sledovat. Pro začátek jsme v letošním prvním čísle magazínu Neovlivní.cz nachystali zevrubnou analýzu, co by se muselo stát, aby se lídr hnutí ANO Andrej Babiš ministerským předsedou nestal. A podívali jsme se dopodrobna i na to, co se poslední rok odehrávalo za zdmi Pražského hradu v týmu Miloše Zemana. Díky svědectví, která redakce získala pod slibem anonymity, jsme zrekonstruovali dění, které vyvrcholilo odchodem hradního ceremoniáře Jindřicha Forejta. Proč se někdo rozhodl prezidentova oblíbence zničit?

Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů.

Jak postupovat, zjistíte na tomto odkaze ».

Díky partnerství se společností Crocodille » pak časopis bude i tentokrát k vyzvednutí na některých pobočkách rychlého občerstvení Bageterie Boulevard (jejich seznam např. v tomto »blogu).

Co dalšího v aktuálním čísle najdete?

Podívali jsme se také do politického zákulisí na fungování PR agentury Bison & Rose, jejíž majitel Miloš Růžička je blízkým spolupracovníkem druhého muže ČSSD a ministra vnitra Milana Chovance. Sestavili jsme přehled kontraktů, které agentura uzavřela se státními firmami a úřady. A pátrali, zda jim k nim dopomohly právě exkluzivní kontakty do sociální demokracie.

Dva měsíce má za sebou i jiná událost, spuštění první fáze elektronické evidence tržeb. Jde o fantastický úspěch, tvrdí ministr financí. Podívali jsme se do detailu na „konkrétní čísla“, která zveřejnil, abychom zjistili, že tak docela přesná nejsou. Spíš se blíží tomu, co poradkyně Donalda Trumpa označila za alternativní pravdu.

O alternativních pravdách a zděšení, které vyvolává razance nového vládce Bílého domu, jsme pak mluvili s Martinem Paloušem. Někdejší dlouholetý vyslanec Česka v USA dnes přednáší o demokratických systémech na floridské univerzitě, odkud další a další trumpnosti sleduje spíš se zvědavým očekáváním než obavou, v co se to Amerika mění. „Připadá mi přitažené za vlasy myslet si, že by se z ní mohl stát normalizační guláš, jaký my dobře známe ze 70. let.“

Přeji příjemné počtení.

Sabina Slonková