Pavel vyzval Babiše, aby se v kampani mírnil. Já nenávist neživím, odpověděl lídr ANO

Sundejte billboardy, na nichž strašíte válkou a omluvte se vojákům, říká Pavel

Tři dny před prezidentskou volbou vyzval Petr Pavel svého rivala Andreje Babiše, aby se v kampani mírnil, sundal billboardy, na nichž straší válkou, a omluvil se vojákům.

“Důsledkem vaší kampaně konflikt ve společnosti dosáhl kritické hladiny a musíme ho zmírnit. Ať vyhraje kdokoliv z nás, uvědomte si odpovědnost za to, v jakém stavu bude naše společnost po volbách,” zdůvodnil Pavel svoji výzvu.


Repro: Stream.cz

A současně vyjmenoval tři body, k nimž by se měl Andrej Babiš zavázat:

1. Stáhnout všechny reklamní materiály, kde používáte strach ze zatažení do války.

2. Omluvit se vojákům a jejich rodinám kvůli poškození jejich pověsti ve společnosti.

3. Veřejně vyslovit závazek neútočit a neeskalovat situaci v TV debatách, které budou sledovat miliony lidí.. “

Pavlova výzva přišla těsně před avizovanou tiskovou konferencí Andreje Babiše a zjevně mu trochu překazila plány. “Ve 13:32 zveřejnění tuhle nesmyslnou výzvu,” neodpustil si Babiš.

Obsah jeho tiskovky byl totiž na první pohled totožný: i Babiš vyzýval ke zklidnění kampaně. Narozdíl od Pavla ale mluvil jen o agresivitě směřující proti jemu samému a rodině. A jak sám zdůraznil, on se měnit nehodlá, protože žádný podíl viny necítí.

“Není to pravda, na tom billboardu jsem mluvil o míru,” odpověděl na otázku, jestli sám nepřispívá k šíření nenávisti. “Určitě to nejsem já.”

Samotnou tiskovku pak Babiš zahájil oznámením, že dostal další výhružky. “Zastavme nenávist, agresi. Jsou to důležité volby, ale není to důvod, aby někdo někomu vyhrožoval násilím nebo smrtí,” komentoval to Babiš.

Oznámil také, že skončil s kontaktní kampaní a do voleb už nebude jezdit mezi lidi: “Omlouvám se svým podporovatelům, ale po událostech posledních dní je chci ochránit a nedávat nikomu záminku.”

Jeho reakce odpovídá tomu, na co si stěžoval už v posledních dnech. Tvrdí, že to jsou příznivci Pavla, kdo mu narušují kampaň. Ohrazoval se především proti vulgárním plakátům a nadávkám, s nimiž jeho odpůrci na Babišovy mítinky dorazili. “Nás napadají na mítincích, ať si Pavel zamete před vlastním prahem,“ zakončil reakci na Pavlovu výzvu Babiš.

Zdroj náhledové foto: Repro/Stream.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email