Pekarová Adamová: Kvůli výměně Langšádlové jsem si pobrečela

Nezvykle otevřená předsedkyně sněmovny ve velkém profilu Letního speciálu časopisu Neovlivní.cz.

Když před pár týdny musela opustit svůj post ministryně pro vědu Helena Langšádlová, její stranická šéfka Markéta Pekarová Adamová to slízla hned na několika frontách.


Foto: TOP 09

“Způsob, kterým Markéta Pekarová Adamová navezla Helenu Langšádlovou do předem prohrané bitvy je hnusný. A když Helena Langšádlová dokázala téměř nemožné a z předem prohrané bitvy uhrála nerozhodný výsledek, je její “odstřel” ještě hnusnější. Neférový takovým tím primitivním “holčičím” způsobem,” prohlásil například zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek, který má se svou nástupkyní napjaté vztahy.

Nebyl sám. Kritizovali ji, byť hlavně anonymně, i další straníci.

Markéta Pekarová Adamová nicméně v rozhovoru pro Letní speciál Neovlivní.cz přináší svůj pohled na celou personální rošádu, která se TOP 09 i díky trapasu se stažením kandidatury bývalého rektora Tuleji vůbec nepovedla.

Šéfka vládní strany říká, že odchod ministryně pro vědu nebyl bleskem z čistého nebe. Jen ji v tom všichni nakonec nechali. V obsáhlém profilu v časopise Neovlivní.cz připustila, že kvůli tomu i brečela.

„Jo, nedávno se mi to stalo. Bylo to kvůli té výměně ministryně Langšádlové. Tři čtvrtě roku za vámi partajníci chodí, že musí skončit, vy to s ní řešíte, řešíte to s nimi. Hájila jsem ji, snažila se jí pomoct. Doporučila jsem jí experty, aby lépe prezentovala svoji práci. Nepomohlo to, měnili se jí lidé v týmu, už nebylo kde brát. Tak jsem rozhodla o výměně. No, a kolegové vzali zpátečku a všichni mě v tom nechali. To jsem tedy měla nervy na drátku. Doma jsem si i pobrečela,“ říká otevřeně.

Po chvíli nicméně mávne rukou: „Myslím, že u nás je to v porovnání s jinými stranami ještě lahoda.“

Navenek přitom předsedkyně sněmovny působí tvrdě. Sama Pekarová Adamová moc dobře ví, že přílišná tvrdost jí škodí. Nevěří ale, že to dokáže změnit. „Asi nikdy nebudu květinka, ale v politice to jinak nejde. Ostatně ona i Zuzana Čaputová klame tělem. Jak jsem měla možnost ji poznat, je tam hyperkontrola. Rozumím tomu, snažíme se neodhalit slabinu, které by protivník využil.“

Je mladá, hezká a vzdělaná. Je hladová po vítězství, přiměřená loktařka, která současně vyznává demokratické hodnoty a má slabost pro humanitární organizace. To srovnání se nabízí, přesto se Markéta Pekarová Adamová českou Zuzanou Čaputovou nestane. Proč? Odpověď přináší aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz. PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: TOP 09

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email