Pivo v zavřené restauraci si dal i Kalousek

Jeden z lídrů opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek si šel vyzvednou jídlo do restaurace, strávil tam 40 minut a dal si pivo. Srovnání s Prymulou odmítá.

Reportér iRozhlasu přistihl Miroslava Kalouska, jak v úterý vchází do restaurace na Vinohradech. Politik zde podle svědectví strávil 40 minut. Restaurace jsou přitom z rozhodnutí vlády zavřené, hostům smí prodávat jen skrze okénko.

“S panem Kalouskem se znám, nabídl jsem mu, že mu na mě naleju jedno pivko. Beru to jako chybu, nemělo by se to stávat,” reagoval pro iRozhlas jednatel restaurace Hlučná samota Daniel Jelínek.

Miroslav Kalousek nejprve jakákoli pochybení odmítl, pak ale přiznal, že “zhřešil.”

Politikovo vysvětlení pro reportérku Markétu Chaloupskou zní: “Potřeboval jsem si dojít na toaletu. A než jsem se stačil vyčůrat, tak jsem stačil vypít jedno pivo. Pak jsem si odnesl to jídlo. Udejte mě na hygienu, prosím.”

Tvrdí, že je rozdíl sedět v restauraci do tří do rána nebo si dát pivo cestou pro jídlo. Po upozornění, že byl vevnitř restaurace a platí zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, pak dodal: “Fajn, v takovém případě jsem zhřešil.”

Přistižení Kalouska staví do poněkud jiného světla jeho kritické výroky na adresu Romana Prymuly, kterého návštěva restaurace navzdory zákazu stála politickou kariéru.

“Byli si dát do nosu a puberťácké výmluvy nedůvěru jenom zvyšují. Papaláši, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí,” komentoval odhalení ohledně Prymuly.

Sám Kalousek následně zveřejnil další vyjádření na Twitteru: “Nebyl jsem na žádném mejdanu po zavírací hodině. Majitel restaurace je můj dlouholetý přítel, vypil jsem s ním uvnitř restaurace jedno pivo a zase jsem odešel. Byl jsem sám, nikoho jsem neohrozil. Přesto připouštím, že jsem do restaurace vůbec neměl vstupovat. Byla to chyba, za kterou se omlouvám a která se nebude opakovat. Abych omluvu podpořil i materiálně, věnuji deset tisíc korun na dobročinné účely související s epidemií.”

Zdroj náhledové foto: Facebook TOP 09, kampaň 2017

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email