Po Praze a Ostravě má i v Brně udržet ANO Faltýnek

Poté, co přispěl k udržení strany ANO u moci v Praze a Ostravě, má místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek vstoupit i do vyjednávání vládní koalice v Brně.

Podle informací Neovlivní.cz jeho hlavní misí je přesvědčit bývalého radního za ANO, obviněného podnikatele Tomáše Kratochvíla, aby se vzdal mandátu a uvolnil pozici v zastupitelstvu. ANO by jeho výměnou získalo rozhodující hlas, který by straně pomohl zůstat u moci.

Faltýnek v Praze:

» Babišův vyjednavač pronikl do Top 10 vlivu v Praze
» Faltýnek vstoupil do hry o Prahu, ANO nechce o hlavní město přijít

Faltýnek na dráze:

» Faltýnkova schůzka na tenise: Co předcházelo vyplacení stamilionů Škodě Transportation?
» Rozhovor s druhým mužem ANO o utajené schůzce: Prostě mě pozvali
» Faltýnek bude vysvětlovat schůzku i své zájmy na železnici

Zapojení Faltýnka potvrdily redakci dva na sobě nezávislé zdroje. “Chystá se do Brna. Byla by škoda nevyužít jeho schopností, které se osvědčily už při vyjednávání v Praze a Ostravě,” potvrdil zdroj blízký centrále hnutí ANO.

Sám Jaroslav Faltýnek ale oficiálně označuje tyto zprávy za předčasné. “Zatím se do vyjednávání nevkládám,” uvedl a dodal: “Uvidíme.”

Pro Babišovo hnutí je přitom klíčové, aby se vzdal mandátu jeho bývalý člen a radní Tomáš Kratochvíl.

Toho nejprve partaj nejprve vyloučila ze svých řad, následně ho přinutila kvůli rozdílnému pohledu na fungování připravovaného holdingu městských firem i k rezignaci na post radního. Před pár dny navíc vyšlo najevo, že Kratochvíla čeká soud kvůli údajným daňovým únikům (víc tady » ).

Kratochvílův post v zastupitelstvu by následně obsadil politik nominovaný ANO (mimochodem Faltýnkův syn Jiří) a hnutí by tak mělo větší šance udržet se ve vedení města.

Koalice ANO, KDU-ČSL, Zelených a Žít Brno se začala hroutit už loni na podzim, zatím poslední kolo se odehrálo tento týden, když lidovci oznámili odchod z rady. Podle zákulisních informací se obávali, že je koaliční partneři z rady odvolají a tak tomu chtěli předejít.

Více o zákulisí politiky v Brně: