Policejní akademici ve službách Klause mladšího

Členové nejmladší politické partaje – Trikolóry Václava Klause mladšího – přes léto předvedli hned několik kousků, které potvrzují, že má strana našlápnuto ke krajní pravici. Ideově přitom Trikolóře radí i akademici, kteří připravují budoucí policisty. Sbor, který má být ze zákona apolitický a nesmí nikomu stranit. Vadí to ovšem někomu?


Letos 2. srpna si Václav Klaus mladší obzvlášť vydařeně zažertoval. Na svém facebookovém profilu, který má mimochodem 130 tisíc sledujících, napsal: „Pozdrav učitelům – 1. září je za dveřmi :-)” a text doplnil obrázkovým vtipem, ve kterém zesměšňuje romského chlapce. Ten den byl dnem připomínky romského holocaustu.

Václav Klaus mladší v kampani před krajskými volbami 2020. Foto: FB Trikolóra

Po chvíli k tomu Klaus mladší, předseda politického hnutí Trikolóra, doplnil: „Píší tady dobráci, že je to prý rasistický vtip??? Mně to přišlo jako učitelský vtip, kluka jsem bral jako žáka a vůbec mě nenapadlo rasisticky zkoumat, jestli má náběh na tmavší knírek, nebo co. Kdyby to říkala zrzavá holka – tak by to byl dobrý vtip, a takhle ne, nebo co? Fakt to nebudu mazat, kde to žijeme??”

Podobný „humor” není u Václava Klause mladšího nijak výjimečný. Jeho hnutí Trikolóra odmítá přílišnou politickou korektnost, láká voliče na národnostní, nacionalistická a protievropská témata a soupeří o ně především s SPD. Hnutím Tomia Okamury, které (už poněkolikáté) zařadilo i letos ministerstvo vnitra v pravidelné zprávě o extremismu mezi xenofobní a nařklo jej z toho, že přispívá k šíření nenávisti.

Trikolóra takovou nálepku nemá a s bezpečnostními složkami je víc než zadobře. Mezi policejními složkami má Klausova politická formace dokonce významné příznivce. Konkrétně hned dva vysoce postavené akademiky Policejní akademie, kteří se s hnutím spojili coby experti na otázky vnitřní bezpečnosti.

Ještě na přelomu roku takto Trikolóře pomáhal David Dlouhý, který vystupoval na jejích tiskových konferencích i v propagačním videu partaje, které lze dodnes bez problému vyhledat na internetu. Teď stejnou roli zaujímá děkan Fakulty bezpečnostně právní na Policejní akademii Lukáš Habich.

Policisté mají být nestranní a apolitičtí. Jak moc jejich postoje mohou ovlivnit ti, kteří je formují na školách? A vadí to někomu? Čtěte v zářijovém časopise Neovlivní.cz. Předplácejte ZDE:

Zdroj náhledové foto: FB Trikolóra