© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Členové nejmladší politické partaje – Trikolóry Václava Klause mladšího – přes léto předvedli hned několik kousků, které potvrzují, že má strana našlápnuto ke krajní pravici. Ideově přitom Trikolóře radí i akademici, kteří připravují budoucí policisty. Sbor, který má být ze zákona apolitický a nesmí nikomu stranit. Vadí to ovšem někomu?
Letos 2. srpna si Václav Klaus mladší obzvlášť vydařeně zažertoval. Na svém facebookovém profilu, který má mimochodem 130 tisíc sledujících, napsal: „Pozdrav učitelům – 1. září je za dveřmi :-)” a text doplnil obrázkovým vtipem, ve kterém zesměšňuje romského chlapce. Ten den byl dnem připomínky romského holocaustu.
Po chvíli k tomu Klaus mladší, předseda politického hnutí Trikolóra, doplnil: „Píší tady dobráci, že je to prý rasistický vtip??? Mně to přišlo jako učitelský vtip, kluka jsem bral jako žáka a vůbec mě nenapadlo rasisticky zkoumat, jestli má náběh na tmavší knírek, nebo co. Kdyby to říkala zrzavá holka – tak by to byl dobrý vtip, a takhle ne, nebo co? Fakt to nebudu mazat, kde to žijeme??”
Podobný „humor” není u Václava Klause mladšího nijak výjimečný. Jeho hnutí Trikolóra odmítá přílišnou politickou korektnost, láká voliče na národnostní, nacionalistická a protievropská témata a soupeří o ně především s SPD. Hnutím Tomia Okamury, které (už poněkolikáté) zařadilo i letos ministerstvo vnitra v pravidelné zprávě o extremismu mezi xenofobní a nařklo jej z toho, že přispívá k šíření nenávisti.
Trikolóra takovou nálepku nemá a s bezpečnostními složkami je víc než zadobře. Mezi policejními složkami má Klausova politická formace dokonce významné příznivce. Konkrétně hned dva vysoce postavené akademiky Policejní akademie, kteří se s hnutím spojili coby experti na otázky vnitřní bezpečnosti.
Ještě na přelomu roku takto Trikolóře pomáhal David Dlouhý, který vystupoval na jejích tiskových konferencích i v propagačním videu partaje, které lze dodnes bez problému vyhledat na internetu. Teď stejnou roli zaujímá děkan Fakulty bezpečnostně právní na Policejní akademii Lukáš Habich.
Policisté mají být nestranní a apolitičtí. Jak moc jejich postoje mohou ovlivnit ti, kteří je formují na školách? A vadí to někomu? Čtěte v zářijovém časopise Neovlivní.cz. Předplácejte ZDE:
Zdroj náhledové foto: FB Trikolóra