Exstarosta Mlejnský a spol: policie stíhá 28 bývalých zastupitelů

Policie obvinila osmadvacet bývalých zastupitelů Prahy 11. Usnesení dorazilo stíhaným zastupitelům z někdejší vládní koalice v čele s kontroverzním starostou Daliborem Mlejnským dnes dopoledne.

Deníku Neovlivní.cz to potvrdil zdroj blízký vyšetřování.  Většina obviněných je podezřelá ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku ve stadiu pokusu.

Na radnici městské části Praha 11 policie úřadovala naposledy loni, kdy začala stíhat 40 bývalých zastupitelů. A to kvůli podezření, že v letech 2010 a 2011 nevýhodně rozprodávali obecní majetek. Škodu policie tehdy vyčíslila na 20 milionů.

mlejnsky

I v nejnovějších obviněních má jít podle Neovlivní.cz o prodeje obecního majetku. I tentokrát byl podle neoficiálních informací obviněný i bývalý starosta Mlejnský, u něhož loni policisté našli 29 milionů, které mu obratem zabavili.

Část nejnovějších obvinění se týká transakcí Prahy 11 se společností Tweelingen, která má utajenou majetkovou strukturu. Její projekt zvítězil ve výběrovém řízení na prodej atraktivních pozemků u Litochlebského náměstí, kde má stát mrakodrap.

Mlejnský i další obvinění zastupitelé konstrukci policie o nevýhodných prodejích strikně odmítají.

“Zásadně s názorem policie nesouhlasím. Pozemky byly vždy prodávány v souladu s platnými zákony, to je nezpochybnitelné. Zdůrazňuji, že vždy nejvyšší nabídce na základě řádného výběrového řízení,” komentoval bývalý starosta Mlejnský policejní verzi prodejů obecního majetku na svých facebookových stránkách.