IT zakázky jako záminka k sestřelení Maláčové

Pozice ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové se začíná povážlivě houpat. Neshody s premiérem Andrejem Babišem podle zjištění Neovlivní.cz gradují a do toho dnes policie zadržela klíčového spolupracovníka Maláčové pro IT, náměstka Jana Baláče a dalšího úředníka ministerstva. Bude to záminka pro její odvolání?

O zatčení náměstka Maláčové a dalšího úředníka informovaly Lidové noviny ze svěřenského fondu premiéra ANdreje Babiše. Státní zastupitelství následně potvrdilo, že v souvislosti s razií byly obviněny dvě osoby.

“Vyšetřovatelé oba muže podezírají ze zneužití pravomocí úřední osoby a z pletich při zadávání veřejné zakázky a veřejné soutěže. Případ se týká zakázky na informační systémy MPSV za čtvrt miliardy korun,” napsaly LN..

Zatčení náměstka Baláče přichází pro ministryni v nejméně vhodnou dobu. Podle informací Neovlivní.cz totiž gradují její spory s premiérem.

Maláčová patří mezi ty ministry, kteří Andreji Babišovi vzdorují a odmítají slepě plnit jeho pokyny. Právě proto se v zákulisí už několik týdnů mluví o tom, že premiér hledá záminku, jak se vzpurné ministryně zbavit. A problematické IT zakázky, které ministryně do značné míry zdědila, ale současně si v nich nepočínala právě nejšťastněji, mohou být tím dobrým důvodem. Vydrží Jana Maláčová ve funkci?

Jakého si našla Jana Maláčová spojence. Kdo další je schopen se na vládě premiérovi postavit? A kdo naopak plní roli vládního otloukánka? Pohle do zákulisí vlády chystáme do březnového časopisu, který právě připravujeme. Objednat si jej můžete zde: