Policisty z akce Chcípl PES čeká kárné řízení

Prezidium: Jejich jednání je nepřípustné.

Policisty, kteří se v minulých dnech účastnili protestní akce organizované hnutím Chcípl PES, čeká kárné řízení. Jejich nadřízení totiž dospěli k závěru, že vystupování na podobné akci a jejich komentáře jsou nepřípustné.


Ilustrace: Shutterstock.com

Chystané řízení na dotaz Neovlivní.cz potvrdila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

“Jednání policistů vystupujících na shromáždění politického hnutí považujeme za důvod pro zahájení řízení ve věcech služebního poměru. Toto řízení vede nadřízený policisty s personální pravomoci. Konkrétnější nyní být nemůžeme,” uvedla mluvčí Rendlová.

Řízení se v tuto chvílí týká podle informací Neovlivní.cz minimálně Libora Vítka a Marka Kopeckého, kteří se podílejí na vzdělávání policistů. Vítek je ze Školního policejního střediska Brno, Kopecký pak z Útvaru policejního vzdělávání. Oba jsou ve služebním poměru.

Jejich nadřízení vidí jako problematickou už samotnou účast na demonstracích iniciativy Chcípl PES. Ta původně vznikla jako protest proti opatřením omezujícím provoz restaurací. Následně ale její zástupci kandidovali ve sněmovních volbách jako regulerní politická partaj.

Zákon o policii pak výslovně říká: “Policista například nesmí být členem politické strany nebo hnutí ani vykonávat činnost v jejich prospěch.”

Samotní policisté, kteří se akcí Chcípl PES, zatím na dotazy nereagovali. Jeden z nich má být aktuálně na nemocenské.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email