Forejt rezignoval, oficiálně ze zdravotních důvodů

Prezidentská kancelář oficiálně potvrdila nedělní informace deníku Neovlivní.cz: ředitel protokolu prezidenta Jindřich Forejt končí. Své funkce se podle mluvčího Jiřího Ovčáčka vzdal sám. Ovčáček uvedl, že Forejt končí ze zdravotních a osobních důvodů.

Ačkoli oficiálně Hrad vydává Forejtův odchod za dobrovolný, podle informací Neovlivní.cz jde o vynucený krok. Už minulý týden padlo rozhodnutí, že šéf protokolu kvůli sérii profesionálních přešlapů musí skončit. V příběhu ovšem hrály roli i osobní antipatie lidí v prezidentské kanceláři, Forejt patřil k nejméně oblíbeným úředníkům. V zákulisí se navíc bojovalo o přístup k Miloši Zemanovi, s nímž měl Forejt velmi úzký vztah.

K tématu:

» Rekonstrukce: Forejtovo soukromí nabízeli za miliony, pak slevili
» Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt končí
» Pozdní příjezd na pohřeb, kauza Brady. Jak se na Hradě zamotávali do svých výroků
» Dalík promluvil. Jaké aktivity skrývá prezidentův rádce Nejedlý?

Oficiální stanovisko, které tlumočil mluvčí Ovčáček, nicméně zní: “Jindřich Forejt se k dnešnímu dni, tedy k úterý 6. prosince 2016, z osobních a zdravotních důvodů vzdal místa ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2016. Této žádosti bylo vyhověno.”

Je to vůbec první vyjádření Hradu k Forejtově odchodu, ačkoli první informace se objevila na Neovlivní.cz už v neděli. Ovčáček ovšem doposud komentář odmítal s tím, že jde o spekulace.

Sám Forejt s novináři nekomunikuje, telefon nebere ani svým známým. Hradní protokolář je nyní doma, údajně si léčí žaludeční vřed. “Snažím se mu už od víkendu dovolat, ale bez úspěchu,” uvedl jeden z Forejtových známých.

Zatímco ještě v pátek informace z Hradu hovořily o tom, že Forejt by mohl v blízkosti prezidenta Miloše Zemana zůstat, nyní je jasné, že konec je to definitivní. V oficiálním prohlášení prezidentské kanceláře stojí, že Forejt požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou.

Nástupce Jindřicha Forejta prezidentův tým nyní hledá.