Potvrzeno: Policie spustila vyšetřování Kleslové

Pražská policie začala oficiálně vyšetřovat podezření, že odměny bývalé vlivné postavy hnutí ANO Radmily Kleslové ve státních a veřejných firmách neodpovídají práci, kterou ve skutečnosti odváděla. Potvrdily se tak informace, které deník Neovlivní.cz přinesl zkraje roku.

Žalobkyně Blanka Valsamisová nyní podle zpravodajské agentury ČTK uvedla, že policie zahájila takzvané úkony trestního řízení.

Policisté se po stopě odměn pro Radmilu Kleslovou vydali po té, co obdržela dvě trestní oznámení. Jedno podali neznámí lidé skrytí za hnutím Anonymous už koncem loňského roku, druhé pak přidala strana Piráti.

Obě trestní oznámení se shodují: existuje velmi vážné podezření, že práce Kleslové byla fiktivní a firmy tak byly poškozeny o statisíce korun.

Bývalá první dáma ANO čelila kvůli svému angažmá ve státních a městských firmách dlouhodobé kritice, která nakonec vyústila v její odchod ze všech vrcholných politických funkcí (psali jsme zde »).

Deník Neovlivní.cz již informoval, že například ve společnosti ČEZ měli někteří členové dozorčí rady pochybnosti, zda skutečně odváděla práci za fakturovaných sto tisíc korun měsíčně (detaily zde »).

Podobně na Českých dráhách odmítla podniková právnička fakturu pro Kleslovou proplatit (více zde »).

Sama Kleslová i dotčené firmy ale doposud vždy trvaly na tom, že její příjmy zcela odpovídaly práci, kterou pro ně politička odváděla. Nakonec se k tomu přiklonila například i většina členů dozorčí rady ČEZ.