Potvrzeno: Šlachta jde s vlastním hnutím do politiky

Hnutí vytváří spolu s bývalými policisty, peníze na kampaň chce investovat vlastní

Zřejmě nejznámější český policajt Robert Šlachta odešel předloni ze služeb státu. Ve veřejném prostoru ale zůstal. Loni v létě začal se svojí knihou objíždět Českou republiku a vyprávěl příběh neohroženého poldy, kterému mocní házeli tak dlouho klacky pod nohy, až ho vystrnadili. Na jeho akcích, které jsme popsali v říjnovém časopise Neovlivní.cz, byl vidět hlad lidí po nové postavě v politice.


Robert Šlachta a Tomáš Sochr během debaty v Humpolci. Foto: Petr Kahoun

Už tehdy bylo zřejmé, že má Robert Šlachta do politiky nakročeno. Nyní to je podle informací Neovlivní.cz definitivní. Příští týden hodlá podle dvou na sobě nezávislých zdrojů svůj vstup do politiky oznámit. A zveřejnit i název svého hnutí, s nímž chce uspět v podzimních parlamentních volbách.

Hnutí chce stavět spolu s bývalými policisty Tomášem Sochrem, s nímž absolvoval své letní turné a jehož představoval slovy: To je ten, co se mnou zatýkal Nagyovou. A také s Jiřím Komárkem, dalším spolupracovníkem z protimafiánského útvaru, který kdysi obvinil někdejšího policejního prezidenta Tuhého z “bruálního úniku informací” a svědčil ve sněmovně ve prospěch premiéra Babiše, že vyšetřovatel Čapího hnízda není “čistý policajt”.

Ze zjištění Neovlivní.cz vyplývá, že za Šlachtou a spol. zatím nestojí žádná silná finanční skupina nebo velký mecenáš. Kampaň hodlají Šlachta a Sochr financovat ze svého, vzali si na to půjčku.

Sám Šlachta zatím veškeré otázky na vstup do politiky hraje do autu. “Dozvíte se to včas,” říká.

Už před časem si ale nechal zaregistrovat názvy pro případné hnutí jako třeba Přísaha. A podle informací redakce shání lidi na kandidátku.

Otázky, jestli bude v příštích parlamentních volbách kandidovat, padaly i během jeho letního turné. Jednoznačně ale Šlachta odmítal odpovědět i během přímé a opakované konfrontace se svými příznivci. 

Z jeho aktivity v posledním půlroce i vyhýbavých vět, kterými odpovídá, to ale bylo více než zřejmé. „Nebudu zastírat, že o tom přemýšlím. O politické straně vážně uvažuji, ale rozhodnutý nejsem,“ řekl v říjnu na setkání v Humpolci.

Šlachtovy plány v politice a vhled do jeho uvažování jsme přinesli v říjnovém časopise Neovlivní.cz. Pořiďte si předplatné a už vám žádný článek neuteče.

Zdroj náhledové foto: Petr Kahoun

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email