PR expert ANO: Primátorka je skvělá, ale novináři to nechápou

Když pražská primátorka Adriana Krnáčová z ANO nedávno řešila s dodavateli fatální problémy kolem tunelu Blanka, seděl u jednání nenápadný mladý muž v brýlích. Byl to někdejší manažer PR a marketingu skupiny Agrofert, dnes hnutí ANO Vladimír Vořechovský. Přestože o něm veřejnost příliš neví, je to právě on, kdo má největší vliv na to, jak Adriana Krnáčová působí na veřejnosti, jak vystupuje a co říká. Byl to on, s nímž ladila legendární vystoupení o “debilech” z tunelu Blanka.

“Adriana Krnáčová je skvělá a velmi slušná žena, spolupracuje se mi s ní proto strašně dobře. Je škoda, že se to dosud úplně nepřeneslo třeba i na většinu novinářů,” říká o primátorce v rozhovoru pro Neovlivní.cz. “Ale nedivím se, opozice po ní od začátku šlape a ona v prvních měsících jen žehlí problémy, které jí tu právě oni zanechali. Navíc je to založením introvertka, i když na to nevypadá, a podobně jako pan Babiš radši věci řeší, než aby o nich mluvila v médiích.”

Neo: Máte na starost PR, co přesně to u pražské primátorky obnáší?

Oficiálně nemám PR primátorky na starosti. Jako šéf komunikace hnutí ANO jsem s ní pracoval při předvolební kampani a svou spolupráci jsme protáhli i po vyhraných volbách.

Neo: Můžete to upřesnit?
Přesně paní Krnáčové pomáhám s přípravou na důležitá mediální vystoupení a společně s tiskovou mluvčí magistrátu koordinujeme kontakt s médii.

Neo: Jak často jste osobně na magistrátu?
Bohužel mám v hnutí i spousty jiných úkolů a naše komunikace tak většinou probíhá po telefonu nebo e-mailech. Na magistrát tak dorazím vždy, když je to nutné a čas mi to dovolí.

Neo: Jste placen ANO či magistrátem?
Jsem placen pouze hnutím ANO.

Neo: Podle našich informací ale nepracujete jen pro paní Krnáčovou, ale i pro ministry za hnutí ANO, je to tak?
Jsem zaměstnancem hnutí ANO a primárně pracuju pro jeho vedení a poslance. Je-li potřeba, jsme s celým komunikačním týmem k dispozici i našim ministrům, primátorům nebo třeba běžným zastupitelům.

Neo: Jak jste se k paní primátorce dostal? Kdo vás k ní poslal?
Jak už jsem řekl: Jsem šéfem komunikace hnutí ANO a potkali jsme se při práci na předvolební kampani.

Neo: Je pravda, že jste to byl vy, kdo vymyslel známé “debily” paní primátorky?
Není to pravda. Paní primátorka toto slovo použila poprvé při rozhovoru pro televizi Nova pár dnů poté, co se dozvěděla, že dodavatelé nedodrží termín, který jí původně slíbili. Důvody znáte.

Neo: To ano, ale to mluvíte o okamžiku, kdy to paní Krnáčová poprvé vyslovila. Víme ale, že jste spolu konzultovali slavnou tiskovou konferenci, na níž primátorka řekla, že za problémy s tunelem Blanka “může podstatně víc debilů”.
To máte pravdu a přesně jste to vystihl. Konzultovali jsme to spolu.