PR poradce, který pomáhal Hlubučkovi, srazilo auto

Ondřej Křivka radil politikovi z kauzy Dozimetr, jak vylepšovat mediální obraz na veřejnosti. Podle policie jej vyplácel Michal Redl, klíčová postava celé kauzy.

Ondřeje Křivku, který pomáhal bývalému náměstkovi pražského primátora Petrovi Hlubučkovi vylepšovat mediální obraz, srazilo o víkendu při vyjížďce na kole auto. PR poradce a dřívější marketingový ředitel skupiny Nova nehodu nepřežil.


Zdroj: facebook.com/petr.hlubucek.9

O havárii informovala policie, podle níž Křivku srazil na Táborsku řidič citroenu, který mu zřejmě nedal přednost na křižovatce. Ondřeje Křivku se přivolaným lékařům nepodařilo zachránit.

Nehodu policisté dál vyšetřují. “Okolnostmi vzniku této tragické dopravní nehody se nadále zabývají táborští dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. V případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti,” uvedl mluvčí jihočeské policie Miroslav Šupík.

Ondřej Křivka poslední roky působil v PR, vlastnil firmu, která se poradenství věnovala. Jeho služby si najal mimo jiné i zmiňovaný Petr Hlubuček. Jinak také politik, jehož mediální obraz byl až do policejní razie nadstandardně dobrý. Platil za hvězdu regionální politiky.

Právě kvůli spolupráci s Hlubučkem pak Ondřej Křivka skončil v síti odposlechů, které policie při sledování Redlovy skupiny pořídila. Mimo jiné jde o odposlechy z dnes již legendárního bytu v pražské Revoluční ulici, kde se aktéři kauzy scházeli, mluvili a po policejní zátahu se jejich slova zachycená “štěnicemi” dostala na veřejnost.

Křivkova role v příběhu Dozimetru byla ale podle svědků okrajová. Do obchodů, kvůli nimž policie stíhá v Dozimetru několik lidí, se nezapojoval.

“Ondřej Křivka měl na starost všechny zásadní mediální výstupy Hlubučka,” popsal v rozhovoru s Neovlivní.cz Křivkovo postavení jeden z členů skupiny.

Podle policejních záznamů, které unikly na veřejnost, Křivku minimálně zčásti za jeho PR rady vyplácel Michal Redl, coby hlavní postava kauzy.

Jak jsme popsali v listopadovém vydání časopisu Neovlivní.cz, v kriminálním případu Dozimetru je to poprvé, kdy zemřeli hned čtyři jeho aktéři. Všichni měli široký záběr svých aktivit, kromě účasti v kauze je spojuje ještě jedna věc: nebyly to řídící články, ale spíše bílí koně.


ČTĚTE TAKÉ: Čtyři mrtví z Dozimetru. Záhadná úmrtí děsí byznys i politiku


“I proto vypukla mezi dalšími hráči příběhu panika,” napsali jsme tehdy.

Nervozita zesílila zejména poté, co byl loni v Dubaji nalezený mrtvý podnikatel Martin Horák. Zemřel po pádu z balkonu svého hotelového pokoje.

Horák poslední týdny před smrtí působil, jako by byl pod enormním tlakem, sháněl si ochranku. Policie u něj v rámci armádní větve kauzy Dozimetr udělala domovní prohlídku, obstavila mu účty a obvinila dva jeho spolupracovníky.

Horák v příběhu možných manipulací se zakázkami na ministerstvu obrany do své smrti obviněn nebyl. Kriminalisté v rozhovorech pro Neovlivní.cz mimo záznam potvrdili, že na policii vypovídal jako svědek. To se ale mohlo kdykoli změnit.

„Byl fakt vyklepanej. Vypadal, že se něčeho bojí. Hrálo se o to, jak a nakolik bude na policii vypovídat. Z jedné strany cítil tlak, aby řekl, co ví, jinak skončí ve vězení. Z druhé, aby mlčel,“ citovali jsme Horákova známého, který se s ním před smrtí sešel.

Ochranku pak sháněl proto, že se bál o život a chtěl ochránit i rodinu. „Byl na tom skutečně tak, že poptával tělesné strážce,“ potvrdil další z Horákových známých.

Kdo jsou vedle Horáka další mrtví z Dozimetru? Proč je mezi nimi i jeden politik? Detaily jsme popsali v listopadovém časopise Neovlivní.cz. Pořiďte si PŘEDPLATNÉ a už vám žádný článek neuteče.

Zdroj náhledové foto: facebook.com/petr.hlubucek.9

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email