Právník Pokorný píše ministrovi: Sviňárny! Že vám není hanba

Právník a vlivný zákulisní hráč Radek Pokorný se rozzlobil na člena vládního kabinetu Dana Ťoka. Poslal mu sms zprávu, v níž píše, že ministrovi dopravy “nikdy neodpustí zákeřnost”, za kterou považuje Ťokovu úvahu zrušit u obchodních smluv resortu rozhodčí doložky. Tato aktivita jde přímo proti zájmům premiérova přítele Pokorného.

O úvahách ministra dopravy deník Neovlivní.cz informoval tento týden právě v souvislosti se střetem zájmů Radka Pokorného. Ten je ústřední postavou rozhodčího soudu při Hospodářské komoře a současně hájí ve sporech proti státu soukromé firmy v případech, které mají na stole “jeho” arbitři”.

Dan Ťok k tomu mimo jiné řekl: “Je zvláštní, že všechny firmy, které vedou spor s dopravou a organizacemi jako je Správa železniční a dopravní cesty, Ředitelství silnic a dálnic a České dráhy, zastupuje většinou právní kancelář pana Pokorného, který je zároveň místopředseda rozhodčího soudu. Do budoucna bychom tedy měli zvážit, jestli má být ve smlouvách rozhodčí doložka.”

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Ministrovi přistála v telefonu sms zpráva od Radka Pokorného, jejíž obsah má Neovlivní.cz k dispozici.

Zprávu publikujeme včetně pravopisné chyby v posledním slově:  “To Vaše vyjádření považuji za sprostotu a zákeřnost, kterou Vám nikdy neodpustím. U RS vedu dva spory, Dráhy a D47 (ta je rozdělena na víc sporů na základě podání rsd a najal jste nás Vy). Žádný spor SŽD u RS neznám. Vaši zástupci si nevěří a tak organizují takové sviňárny a útoky na moji práci. Že Vám není hamba.”

Autenticitu zprávy potvrdil přímo její adresát – ministr Ťok, včetně toho, že dorazila z čísla Radka Pokorného. “Jsem velmi překvapen, že se k Vám tato SMSka dostala, přeposílal jsem ji dvěma lidem,” uvedl ministr.

Pokorného vzkaz ale nijak dál řešit nehodlá: “Mě ta SMSka spíše pobavila a nepovažoval jsem za vhodné ani potřebné na ni reagovat, to nemám zapotřebí.”

Radek Pokorný se ke svým slovům určených ministrovi dopravy nevyjádřil. Na žádost Neovlivní.cz o stanovisko zatím nereagoval.