Před Letnou ožily dezinformační maily na podporu premiéra

Před plánovanou nedělní demonstrací na pražské Letné proti politice premiéra Andreje Babiše znovu ožily dezinformační emaily, které kdosi rozesílá na jeho podporu. Jejich obsah adoruje práci předsedy vlády a jeden z emailů je totožný se zprávou, která se řetězově šířila loni v listopadu, kdy Babiš řešil aféru se svým synem a jeho pobytem na Krymu. Váhu emailu má dodat fakt, že jeho autorem je údajně syn Babišova kritika Miroslava Kalouska. Ten ovšem žádný email nepsal, jak ověřila redakce Neovlivní.cz

Prahu čeká o víkendu zřejmě největší demonstrace od listopadu 1989. Namířená je proti současnému premiérovi Andreji Babišovi. Těsně před demonstrací kdosi spustil rozesílání řetězových emailů, které vyjadřují premiérovi podporu.

Dezinformační mail na podporu AB

Jeden z emailů, který obdržela i redakce Neovlivní.cz, nese podpis údajného syna politika a Babišova kritika Miroslava Kalouska. Ten ale vyloučil, že by byla syn jeho autorem. “Absolutně vyloučeno, je to lež,” uvedl Kalousek.

Syn se navíc jmenuje jinak, než je ve zprávě uvedeno.

V řetězovém emailu se o Andreji Babišovi píše:

1. Od roku 1918 je prvním politikem v historii naší země, který vykonává funkci pro stát – tedy i pro nás, zcela zdarma !!!! Celý jeho ministerský plat je automaticky odesílán na charitu.

2. Od roku 1989 je prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet a ještě skončil s přebytkem.

3. Všechny jeho firmy působící na území ČR, mají sídlo v ČR. Tedy zde platí daně. Za cca 20 let působení jeho firem, odvedl do státní pokladny daně v řádu miliard.

4. Jako fyzická osoba odvedl do státní pokladny daně z příjmu v řádu stovek miliónů.

5. Zaměstnává cca 35 000 lidí – tedy s jejich rodinnými příslušníky živí cca 100 000 lidí.

Stejné argumenty používá i sám Andrej Babiš, když se brání jakékoli kritice jeho vládnutí. Email se přitom poprvé rozšířil už loni v listopadu, když premiér řešil aféru se svým synem a jeho nedobrovolným pobytem na Krymu. Součástí emailu je i tvrdá kritika Kalouska (ačkoli jej měl psát jeho syn) a bývalého předsedy ČSSD a premiéra Bohuslava Sobotky. A to kvůli privatizaci OKD, dalšímu oblíbenému příběhu Andreje Babiše.