Politici ANO využili Jágra v kampani. Peníze na stadion ale neposlali

S Jaromírem Jágrem se před volbami fotila Jaroslava Jermanová i Alena Schillerová. Navzdory slibům peníze na zimní halu nezařídily.

Jak moc je ošemetné spoléhat se na předvolební sliby některých politiků nyní na vlastní kůži zažívá hokejový klub Jaromíra Jágra a vlastně celé město Kladno. Před volbami se s hokejovou legendou vyfotily špičky vládního hnutí ANO a veřejně slíbily, že pomohou městu financovat rekonstrukci tamního zimního stadionu. A neudělaly nic.


Jaromír Jágr, Jaroslava Jermanová, Alena Schillerová a Milan Hnilička. Politici ANO Jágrovi slibují, že po volbách zařídí veřejné peníze pro kladenský stadion. Foto: Hnutí ANO

Kupříkladu bývalá hejtmanka Středočeského kraje těsně před krajskými volbami v doprovodu ministryně financí Aleny Schillerové a tehdejšího šéfa sportovní agentury Milana Hniličky za asistence kamer zavítala přímo na stadion. “Všichni jsme viděli, v jakém je stavu. Kladno je největším městem Středočeského kraje a důstojný stadion si se svou úspěšnou hokejovou historií zaslouží. Dohodli jsme se na tom, že se na rekonstrukci haly bude podílet stát, kraj i město,” prohlásila poté tehdejší hejtmanka.

Alena Schillerová se pak setkáním s Jágrem nezapomněla pochlubit na svých sociálních sítích. A zveřejnila i společné video. “Na setkání s Jaromírem Jágrem se nezapomíná. Osobně mě provedl kladenským zimním stadionem, který je žalostně zanedbaný. Podle Jaromíra vypadá stejně, jako když tam začal ve svých šesti letech trénovat hokej. Ale konečně se do něj začne investovat,” vyznala se těsně před krajskými volbami v roce 2020.

A výsledek? Hnutí ANO prohrálo jak v krajských volbách, tak loni na podzim v těch parlamentních. Jermanová, Schillerová a Hnilička ze svých funkcí odešli. A městská rada Kladna minulý týden musela práce na rekonstrukci stadionu stopnout.

„I přes snahu Jaromíra Jágra, kterou oceňuji, jsem od začátku měl obavy, aby nezůstalo jen u slibů a celá investice nespadla na bedra města. A tak to zatím bohužel je,” komentoval to primátor Kladna Milan Volf.

A dodal: “Věřím, že se naplní alespoň příslib od Národní sportovní agentury, kde se ale stále nemůžeme dopátrat zdárného konce, přestože jsme už v červenci minulého roku podali žádost a předložili všechny požadované dokumenty. Dokud nebude státní dotace jistá, nemůžeme si dovolit přidělit vysoutěženou zakázku a začít další část stavebních prací.” 


ČTĚTE TAKÉ: Konec souznění nad kuřetem. Agrofert přestal sponzorovat Jágrovo Kladno


Co přesně političky ANO a bývalý šéf sportovní agentury Hnilička vlastně městu i Jágrovi naslibovali, není jasné. Detaily dohody nebyly nikdy zveřejněny.

A nástupkyně Jermanové v čele Středočeského kraje Petra Pecková po kontrole nyní říká, že na kraji nenašli ke slibům vůbec nic.

“Předchozí vedení kraje nezanechalo žádný písemný závazek, že kraj rekonstrukci bude financovat. Jen slibovali před volbami. Od mého nástupu na kraj ani mě, ani nikoho z kolegů, ani odbory nikdo z Kladna, ani primátor Volf, ani Jaromír Jágr nekontaktoval,” uvedla současná hejtmanka.

Jaromír Jágr vycházel politikům ANO v kampaních vstříc právě kvůli hokeji v Kladně. Od kampaně v roce 2012, kdy s Andrejem Babišem grilovali ve spotech Vodňanské kuře, už sice osobně nevystupoval v žádných politických reklamách, žádostem vlivných politiků z ANO o fotky a setkání ale během kampaní vycházel vstříc.

Jak řekl před časem v rozhovoru pro časopis Neovlivní.cz, dělal to právě kvůli kladenskému hokeji “Lidi často nevědí, že v hokeji nejde jen o ten profesionální klub. Je to taky o těch 450 dětech, které jsou součástí klubu. Když vlastníte profesionální klub, spadají pod vás totiž i juniorské kategorie od pěti do 21 let. Jakmile padne profesionální klub, padnou i oni,” vysvětloval svou motivaci Jágr.

“Nebudou mít takovou podporu, nebudou mít motivaci, vzory, proč ten hokej dělat. Jasně, asi si půjdou někdy dál zabruslit. Ale už tam nebude snaha hrát profi hokej, extraligu nebo za áčko. Když padne profesionální klub, hráči půjdou jinam, pár lidí – u nás je to 60 až 70 zaměstnanců na klub navázaných – přijde o práci. Ale těch dětí je 450, dva kluby. A co s nimi? Nechci si do konce života vyčítat, že jsem byl tvrdohlavej a kvůli tomu skončilo 400 dětí s hokejem a nemají záliby,” dodal.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email