Překvapivé přiznání z vládního dokumentu: Pokazili jsme to

Dosud jsme rozdělovali společnost a pozbyli jsme její důvěru. Stojí v neveřejném dokumentu Romana Prymuly, kterým vláda schválila milionovou mediální kampaň v boji proti covidu.

Vláda chystá podle Aktuálně.cz kampaň za 50 milionů korun, která má v prvé řadě vylepšit její mediální obraz. A současně také zapůsobit na obyvatelstvo, aby začalo brát riziko nákazy covid-19 vážně.

Překvapivý je doprovodný dokument k vládnímu usnesení, který kabinetu Andreje Babiše předložilo ministerstvo zdravotnictví vedené ještě Romanem Prymulou. Jde o výčet oblastí, kam chce vláda vrhnout miliony a který směrem chce působit. A vláda jej schválila.

“Prvním okruhem je společnost, kterou již nadále nechceme rozdělovat, ale spojovat. Druhou oblastí je vláda a ministerstvo zdravotnictví, kterým chceme navrátit důvěru a změnit současné nepříznivé vnímání. Třetím okruhem je pak první linie a nemocnice, ve kterých dnes lidé bojují o své životy,” cituje z Prymulova dokumentu Aktuálně.cz.

Člen vlády tedy píše svým kolegům, že doposud společnost jen rozdělovali. A také to, že vláda a resort zdravotnictví jsou nedůvěryhodné.


Ještě v polovině září premiér situaci stále zlehčoval. Snímek z jeho pravidelného hlášení Foto: Facebook AB

Dokument tedy konstatuje to, co například premiér Andrej Babiš doposud vždy veřejně odmítal. Naposledy minulý týden ve Sněmovně, když reagoval na interpelaci pirátky Olgy Richterové, která se ho ptala, jestli se nechce omluvit, že ještě v září “šířil bludy” a situaci zlehčoval.

“Já jsem připraven všechno vysvětlit. Určitě. My můžeme… Říkáte, já nevím, k čemu jsem se já špatně vyjádřil. Já vám tady můžu číst, jak se vyjádřila opozice sedmnáctého… 19. srpna, když všichni křičeli, že se chtějí zavádět roušky. Tak já nevím, o čem mluvíte. Takže to není pravda. Není to pravda. Já zásadně odmítám tyhle vaše invektivy, vymyšlené invektivy,” reagoval doslova premiér.

Prymulův dokument současně odhaluje vládní priority: nejdřív image, pak to podstatné. Teprve na třetím místě ve výše zmíněné strategii je “první linie a nemocnice”. Tedy místo, kde se ve skutečnosti rozhoduje o tom, kolik bude v zemi mrtvých.

Dokument vláda schválila ten samý týden, kdy první nemocnice začaly hlásit, že už jedou na doraz a hrozí kolaps systému. Jak už jsme informovali, Prymulův předchůdce Adam Vojtěch začal kapacity v nemocnicích aktivně řešit až 12. září. A premiér dokonce až v říjnu. ČTĚTE ZDE.

Měsíčník Sabiny Slonkové
“Jak moc je důležité, když lidé mohou svým lídrům důvěřovat, ukazuje příklad ze Švédska. Uznávaný reportér Filip Černý v říjnovém časopise Neovlivní.cz popisuje, jak je možné, že to ve Švédsku funguje. Ještě do konce týdne můžete říjnové vydání předplácet a přečíst si tak Filipovu reportáž.”
Předplatné časopisu Neovlivní

Zdroj náhledové foto: Facebook Andreje Babiše

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Štítky: ,