Premiér Mládka neodvolá, zadal mu nové úkoly

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek získal další čas. Premiér Bohuslav Sobotka mu na nedávné schůzce zkraje července sdělil, že jej prozatím neodvolá, nicméně zadal mu nové úkoly, které má ohrožený ministr do podzimu splnit. Ty mají být spojeny zejména s personální problematikou.

Vyplývá to z informací, které deník Neovlivní.cz získal z vládních kruhů. “Premiér se s Mládkem sešel předminulý pátek. Výsledek schůzky byl, že jej zatím odvolávat nebude,” uvedl člen nejužšího vedení sociální demokracie.

Neovlivní.cz již před časem informoval, že premiér Sobotka se pokusil nechtěného stranického kolegu vystrnadit z vlády výzvou k rezignaci ». Mládek mu ale řekl, že demisi rozhodně nepodá a pokud se jej chce předseda vlády zbavit, musí jej odvolat. Sobotka následně oznámil, že ministr dostal čas do začátku prázdnin, kdy se znovu sejdou.

Ministerský předseda ministrovi vyčítá, že podle jeho názoru není dostatečně razantní a neumí prodat úspěchy svého resortu. Na pozadí se ale podle zjištění Neovlivní.cz odehrává souboj o ovládnutí některých státních společností, kdy Mládek odmítá jít na ruku lidem z premiérova blízkého okolí. V prvé řadě jde o státní podnik Diamo, který má za úkol mimo jiné likvidace ekologických škod po těžbě.