Prezidentská volba: Babiš znovu zvažuje kandidaturu

V létě to chtěl vzdát. Teď se ale ukazuje, že lídr ANO neví, komu z případných náhradníků může věřit.

Ještě v létě z týmu Andreje Babiše zaznívalo, že do bitvy o prezidentské křeslo miliardář nakonec nepůjde. Průzkumy vycházely špatně, účast na jeho obytňákovém turné taky zaostala za očekáváním.


Andrej Babiš vede permanentní kampaň. Bude to stačit? Zde na mítinku ve společnosti Karla Havlíčka, léto 2022. Foto: hnutí ANO

Po prázdninách je ale všechno jinak, jak píšeme v aktuálním časopise Neovlivní.cz. Andrej Babiš znovu zvažuje, že se o prezidentský post bude ucházet.

Navzdory výsledkům nedávných voleb, kdy poprvé skutečně prohrál. A kdy volby navíc ukázaly, že jeho marketingová mašina přestává fungovat.

Důvodem, proč je oligarchova kandidatura znovu ve hře je jeho notorická nedůvěra ke spolupracovníkům. Andrej Babiš totiž podle zjištění Neovliní.cz kandiduje nejen z mocenských ambicí, ale také proto, aby ochránil sebe a svůj byznys.

Zejména po případném odsouzení v kauze Čapí hnízdo, kdy se mu může hodit prezidentská milost. A prvoinstanční rozsudek by překvapivě mohl padnout už zkraje příštího roku.

“Potíž je, že šéf si není jistý, komu z případných náhradníků může věřit, že dodrží, co slíbili, pokud by byli zvoleni,” popsal úvahy lídra ANO jeden z jeho spolupracovníků.

Definitivní oznámení si miliardář nechává na konec tohoto měsíce.

Proč si Babiš myslí, že i tentokrát uspěje? A kdo ho do kandidatury nejvíc tlačí? A věří víc Schillerové nebo Havlíčkovi. Čtěte v říjnovém časopise Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email