Lidé z vedení ČSSD jsou z kroků svého lídra nešťastní. Hamáček naslouchá jen Haškovi.
„Stojím pevně za panem Hamáčkem, férovějšího chlapa neznám,“ prohlásila o víkendu místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová v reakci na politické trable svého stranického šéfa v souvislosti s jeho podivným plánem na cestu do Moskvy.
Jakkoli to navenek vypadá, že špičky sociální demokracie stojí ve Vrbětické kauze jednoznačně za svým lídrem, pod povrchem vládní partaje, která hraje o přežití, to vře.
„Většina z nás si moc dobře uvědomuje, jaký to je průšvih. Ale jsme ve složité situaci. Máme měnit lídra půl roku před volbami? Notabene, když náhradníka nemáme?“ popsal situaci pod příslibem anonymity člen nejužššího vedení sociální demokracie.

Jan Hamáček ztrácí podporu vedení, na výměnu to ale zatím nevypadá Foto: ČSSD
Sociálním demokratům nejvíc vadí to, že Hamáček nepřipouští žádné pochybení a každým dalším výrokem aféru kolem své cesty do Moskvy dál rozšlapává. Vrbětickou kauzu minulý týden řešilo grémium strany a jednotliví členové vedení chtěli po předsedovi, aby jim dal noty, co tedy mají veřejně ke kauze říkat.
