© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Řecko nemusí být poslední země v Evropě, která Českou republiku označí za koronavirově nebezpečnou. Statistika posledního týdne řadí ČR do desítky nejhůře se vyvíjejících států na kontinentu.
Nárůst případů onemocnění Covid-19 v Česku se v mezinárodním srovnání nadále zhoršuje. Aktuálně hrozí, že by příkaz na karanténu vůči nám mohla zavést vláda ve Velké Británii. Tam se brzy očekává aktualizace listu “nebezpečných zemí”, u kterých je povinně nařízená karanténa.
Nejčerstvější data, tedy za období 6. až 12. srpna, přepočítaná na 100 tisíc obyvatel, dávají Babišově vládě další velmi negativní signál. Česko se poprvé ocitlo v zóně deseti zemí s nejhůře se vyvíjejícím zásahem onemocnění vzhledem k velikosti populace.
Ve světle srovnání (viz.tabulka) je jasnější, proč Řecko před pár dny označilo ČR za riziko a vyžádalo si od českých turistů negativní test. Stejně jako předtím již karanténu pro Čechy zavedlo Norsko, Finsko, Irsko, Slovinsko či Kypr.
Velká Británie přitom aktuálně uplatňuje karanténu například vůči Portugalsku. Vývoj onemocnění v této přímořské zemi je za poslední týden lepší, než je tomu v Česku.
“Vedle Francie je to Dánsko, Island, Česká republika, Švýcarsko a Polsko, které by mohly přijít na přetřes, až bude (britská) vláda v týdnu revidovat list bezpečných zemí a nařízení o karanténě. Všechny uvedené země již předstihly Portugalsko, pro které platí, že všichni příchozí z této destinace musí do dvoutýdenní izolace,” napsal v tomto kontextu anglický deník Telegraph.
Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com