Prima zarazila Krausovu show s Bradym. Vadil happening proti Zemanovi?

Televize Prima na poslední chvíli zarazila vysílání aktuálního dílu Show Jana Krause, v němž měl vystoupit osvětimský vězeň Jiří Brady. Místo již natočeného pořadu televize nasadila několik měsíců starou reprízu. Prima tvrdí, že tvůrci nedodali díl s Bradym včas, to ovšem autoři pořadu odmítají.

Už dopředu bylo jasné, že dnešní díl Krausovy show bude jiný. Tvůrci pořadu předem rozesílali avízo, že na začátek pořadu chystají happening proti chování prezidenta Miloše Zemana.

“Ahoj. Zdravím z Show Jana Krause! Dnes na začátku natáčení děláme jakýsi happening na výraz toho, že nesouhlasíme s tím, co se děje na Hradě. Chceme podpořit demonstraci 28. 10. a především vyjádřit podporu panu Bradymu a Hermanovi, který jsou dnešními hosty. Pozvali jsme cca 15-20 osobností, které s Honzou stručně proberou, jak to vnímají…Srdečně zveme,” stálo v sms, kterou obdržela i redakce Neovlivní.cz

Na slibovaný happening nakonec do show dorazili například někdejší velvyslanec a Havlův spolupracovník Michael Žantovský, exministr Jan Ruml, socioložka Jiřina Šiklová, hudebník Michael Kocáb či šéf Babišova think-thanku Jan Macháček. Tedy vesměs dlouholetí kritici prezidenta Miloše Zemana.

Happening v neodvysílaném dílu Show Jana Krause Zdroj: Facebook Jana Krause

Happening v neodvysílaném dílu Show Jana Krause Zdroj: Facebook Jana Krause

Těsně před dnešním vysíláním pořadu ale vedení TV Prima rozhodlo o změně a nasadilo do vysílání reprízu staršího dílu Show. Ještě celý den přitom běžela upoutávka na aktuální díl, včetně avíza na Jiřího Bradyho coby hosta.

Autoři pořadu striktně popřeli verzi, kterou Prima oficiálně zdůvodnila vysílání reprízy. Tedy, že tvůrci nedodali díl včas.

“Pořad jsme dodali Primě jako vždycky a teď na to taky koukám, co to je. Zjišťuju, co se stalo,” uvedla dramaturgyně pořadu Simona Matásková pro Seznam zprávy před desátou večer.

Víc informací neměla ani před půlnocí. “Zřejmě až ráno,” dodala.

Jiří Brady, který přežil holocaust, v posledních dnech obsadil titulní stránky novin a první místa ve zprávách. Ministr kultury Daniel Herman – jinak také Bradyho příbuzný – totiž oznámil, že prezident Miloš Zeman podmiňoval ocenění Bradyho u příležitosti 28. října tím, že se lidovecký ministr nesejde s dalajlamou.

Hrad odmítá, že by vůbec uvažoval o tom, že Zeman Bradyho letos ocení. Verzi handlu popírá, zástupci prezidentské kanceláře se nicméně do případu čím dál více zamotávají.

Televize Prima patří mezi média, která jdou Hradu dlouhodobě na ruku. Výstižně to ilustrují například rozhovory televize s Milošem Zemanem, při nichž zásadně nepadají kontroverzní dotazy.

A vstřícnost je oboustranná. Miloš Zeman, který je jinak proslulý svojí averzí k novinářům, reportéry televize pochválil například za jejich postoje během uprchlické krize. ” Byli jste napadáni v otázce objektivity zpravodajství. A i když to snad dělám poprvé v životě, tak bych vám jako médiu chtěl složit poklonu, že jste se nenechali zastrašit,” prohlásil Zeman.