Případ Feri: Policie exposlance dodnes nevyslechla

V předvolební aféře, v níž jde o podezření ze sexuálního predátorství, se měnil vyšetřovatel i státní zástupce.

Jsou to více než čtyři měsíce, co Dominik Feri, politik TOP 09 populární zejména mezi mladými voliči, rezignoval na poslanecký mandát. Z politiky odešel kvůli podezření, že zneužíval svého společenského vlivu k sexuálnímu predátorství. Některé z dívek dokonce Feriho skrze média obvinily ze znásilnění. Co od té doby vyšetřila policie?


Foto: TOP 09/Veronika Rejmanová

„Z úřední povinnosti jsme se začali zabývat informacemi, které dnes uvedly sdělovací prostředky k osobě pana poslance Dominika Feriho. V následujících dnech bude rozhodnuto o tom, která součást policie šetření provede a jaký bude případný další postup.“

„V případu, který byl medializován a je prověřován pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti, není nic nového ke zveřejnění.“

Tato dvě oznámení dělí více než 130 dní. Obě jsou od pražské policie a znamenají jediné: tempo vyšetřování kriminálního případu, který aspiruje na hlavní aféru letošních voleb, není nijak závratné.

Policie se do případu vložila 25. května, kdy v Deníku N a na webu A2larm vyšla svědectví dívek o tom, že si na nich Dominik Feri vynucoval sex násilím. Poslanec to obratem popřel, do pár hodin nicméně zcela opustil politiku. A policisté spustili vyšetřování.

Jenže ze zjištění Neovlivní.cz vyplývá, že Dominik Feri dosud ani nevypovídal. Do uzávěrky říjnového vydání časopisu Neovlivní.cz jej policisté dokonce ani nepředvolali. “Zatím nebyl vyslechnut,” uvedl pod podmínkou anonymity zdroj z bezpečnostních složek.

Policie ani státní zastupitelství oficiálně vyšetřování nekomentují. To, že dodnes nedostal pozvánku na policii, nicméně následně tento týden potvrdil i sám Dominik Feri.

„Věc se bohužel stále nikam neposunula. Dokud svůj pohled nesdělím na policii, tak vám nemohu nic říct,“ uvedl exposlanec v reakci na žádost o rozhovor.

Z konzultací redakce s právníky přitom vyplývá, že v případě Feriho nejde o zcela běžný postup ani o standardní rychlost vyšetřování. I s ohledem na to, jak si interně kauzu detektivové a státní zástupce přehazovali mezi sebou.

Zopakovaly svědkyně svá tvrzení z médií? Sehnala policie podpůrná svědectví? A proč se změnil vyšetřovatel i dozorující žalobce případu? Odpovědi přinášíme v říjnovém časopise Neovlivní.cz. Získáte jej v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: TOP09

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email