Pro exministra vnitra si policie přišla do Pařížské

Kdysi k němu policisté do Pařížské ulice jezdili jako jeho ochranka, v úterý ráno zazvonili muži v uniformách u dveří Ivana Langera ze zcela jiných důvodů. V ruce drželi příkaz k domovní prohlídce. Stejná prohlídka od rána probíhala i v Langerově domě v Olomouci.

Někdejší ministr vnitra a ve své době jeden z nejvlivnějších politiků byl zadržen v rámci policejní operace namířené do olomouckých bezpečnostních a justičních složek. Podle zjištění Neovlivní.cz nebyl v průběhu úterý z ničeho obviněný a i samotných výslech se po většinu dne teprve chystal.

“Zatím byl jen zadržený a byl mu předán příkaz k domovní prohlídce bytu, který obývá v Praze, a nemovitosti v Olomouci. Prohlídka v obou objektech běží už od rána,” uvedl pro Neovlivní.cz dopoledne zdroj detailně obeznámený s případem.

K tomuto případu:

» Zátah na solár míří k politikům, policie zasahuje i u Langera

Samotný výslech byl pak naplánován až do Olomouci, kam bývalého ministra vnitra za ODS policejní eskorta převezla z Prahy až později během úterý.

Čekalo se jen na skončení domovní prohlídky v bytě 3+1, který má Ivan Langer v Pařížské ulici dlouhodobě pronajatý. Minimálně u větší části prohlídky někdejší vrcholový politik asistoval.

Večer se pak objevily záběry Langera, jak jej maskovaní policisté vedou z auta do jeho historického domu v centru Olomouce.

O advokátní kancelář, v níž Langer po odchodu z politiky působí coby advokát, se protimafiánský policejní útvar zajímá kvůli mnohamilionovým platbám spojeným s fotovoltaickou elektrárnou v jihočeském Ševětíně. Podle zjištění Neovlivní.cz však úřady domovní prohlídku nenařídily v souvislosti se solární elektrárnou, ale kvůli Langerovým kontaktům a aktivitám na Olomoucku.

Jestli bude nakonec Ivan Langer, jinak také nositel dvojnásobné prověrky na nejvyšší stupeň utajení, v celé kauze obviněný, bude jasné patrně až během středy.

Co přesně policie proti Langerovi nashromáždila? Sledujte na Neovlivní.cz