Rakušan: Informace, že mohu být sledovaný, mám delší dobu

Lídr Starostů reaguje na zjištění Neovlivní.cz, že premiér zadal svým lidem, aby našli na Rakušana kompro. Sám Babiš to označuje za lež.

Ty zprávy se k lídrovi STAN Vítu Rakušanovi podle jeho slov dostávají už několik měsíců. Jejich obsah je stejný: existuje poptávka po jeho sledování.

“Zadavatel se v různých verzích liší. Ale vždy se jedná o politického konkurenta,” uvedl ve středu šéf Starostů.


Nikoli Piráti. Starostové jsou v očích premiéra větší konkurence. Foto: Hnutí STAN

Rakušanovy informace zapadly do aktuálního odhalení redakce Neovlivní.cz, že premiér Andrej Babiš zadal svým lidem, aby na Rakušana našli cokoli, co by jej mohlo poškodit. “Zadání znělo, najděte něco na Rakušana. Šéf ho skutečně nesnáší,” uvedl pod podmínkou anonymity jeden ze spolupracovníků premiéra.

A jeho slova pak potvrdil další člověk, který je zapojen do předvolební kampaně hnutí ANO.

Sám premiér označil tyto informace za lživé a obvinil Rakušana a redakci Neovlivní.cz z komplotu proti své osobě. „Je to zoufalá snaha za pomoci anonymních zdrojů a spřízněných medií nahnat si preference. Pan Rakušan podobné bludy říká často. To už není ani vtipné. To už je jenom zoufalé,“ prohlásil Andrej Babiš pro svůj list Mf Dnes.

Redakce Neovlivní.cz přitom s Rakušanem nic předem nekonzultovala. O případu s ním poprvé prokazatelně mluvila až poté, co středeční text vyšel. Z výpisů telefonních hovorů je také snadné doložit, že poslední vzájemná komunikace proběhla v květnu. A týkala se jednání komise pro kontrolu vojenského zpravodajství, kterou Rakušan řídí.

Vít Rakušan nyní říká, že se postaral o bezpečí rodiny. A zvažuje, že požádá úřady, aby jeho podezření i informace Neovlivní.cz vyšetřily. “S informací jsem naložil tak, abych co nejvíc ochránil bezpečí své rodiny. Víc s tím vlastně ani dělat nejde,” uvedl šéf Starostů.

Babišova averze k lídrovi Starostů se datuje už k minulým volbám, kdy měl Vít Rakušan velký podíl na tom, že se s nimi ANO nedomluvilo na spolupráci. Rakušan dal svůj postoj najevo ještě před volbami.

“Primárně je pro nás nepředstavitelné, abychom vstoupili do vlády, ve které bude premiérem Andrej Babiš,” prohlásil v České televizi už před volbami Rakušan.

A dodal, že vlastně celé ANO je pro Starosty nepředstavitelný koaliční partner. “Naše cesty vedoucí k cíli jsou zcela odlišné. Hnutí ANO dlouhodobě prosazuje centralistický pohled na řízení státu a my jako starostové představujeme pravý opak: představujeme stát, který roste odspodu, stát, který má rozhodování posunuté co nejblíže k lidem,” dodal ve vysílání ČT24 Rakušan. 

A svůj názor už pak nezměnil. Naopak dnes o premiérovi mluví jako o lháři a srabovi.

Proč se Babiš bojí Rakušana a Starostů? A proč se zadrhnul dobře namazaný stroj spolupráce Pirátů a STAN? Odhalení chystáme do nového čísla časopisu Neovlivní.cz. Předplácejte ZDE.

Zdroj náhledové foto: Hnutí STAN

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email