A takhle si tu žijeme! Říjnový magazín Neovlivní.cz je tu

Milí čtenáři,

zkraje roku jsme psali, že navzdory osmičce v letopočtu věříme, že letošní rok je o naději. Naděje se objevila až v poslední čtvrtině roku, ale objevila. Potvrdilo se, že navzdory desítkám milionů a stovkám koblih si Andrej Babiš nedokáže koupit všechny. Komunální volby nasvědčují tomu, že poprvé od vstupu do politiky miliardář narazil na svůj strop.

On to totiž říká v hlavním tématu říjnového magazínu i Miloš Zeman: podvést a oklamat můžete lidi jen jednou. Tuto větu pronesl na adresu Andreje Babiše už v roce 2011. O té doby prošel jejich vztah mnoha turbulencemi, zkraje roku to dokonce vypadalo na otevřenou válku. Jenže dnes je všechno jinak. Není na politické scéně pevnějšího spojenectví než mezi prezidentem a premiérem. Co se stalo?

Detaily v magazínu Neovlivní.cz, který právě tento týden míří ke svým předplatitelům. Ještě svůj časopis nemáte? Předplatit si jej můžete snadno, objednávkový formulář najdete na tomto odkaze ». Předplatné můžete věnovat také jako dárek.

V aktuálním čísle jsme se věnovali také zákulisním hráčům.

S tím, jak se po loňských volbách přepsala politická mapa, změnil se i svět lobbistů a poradců. Přinášíme poněkud překvapivé odhalení, kdo je dnes klíčovým zákulisním hráčem číslo jedna. A kde skončili ti, co vypadli ze hry.

Jaroslav Tvrdík má další problém. Tentokrát ne s Číňany, ale s dlouholetou kamarádkou Marcelou Hrdou, kterou přivedl do svého týmu v CEFC. Jenže teď přišel rozchod, a ne právě poklidný. V byznyse přitom platí dvojnásob, že rozchody mají v zájmu pudu sebezáchovy probíhat co nejkultivovaněji.

Rozebrali jsme na šroubky také finance hlavního města. Chtěli jsme totiž vědět, co přesně může v praxi znamenat heslo „Uděláme Prahu bohatší“ a jak si Praha ve skutečnosti stojí ve srovnání s jinými metropolemi. A naše zjištění: Říkat, že učiním Prahu bohatší ve smyslu, že budou bohatší Pražané, fakticky nejde.

Petr Hannig a Petr Cibulka. Dvě jména, u kterých máte jistotu, že na vás vypadnou z obálky v podstatě při každých volbách. A nejsou sami. Co žene notoricky neúspěšné kandidáty znovu a znovu usilovat o vaše hlasy a vstoupit do politiky? Odpověď přinášíme v zevrubném článku s názvem Věční kandidáti.

Z nepolitických témat nabízíme třeba příběh dvou pozoruhodných sportovkyň a jak to dopadne, když se solitérní závodnice střetnou se systémem.

A především velký profilový rozhovor, ve kterém šéfeditorka Neovlivní.cz Simona Holecová vyzpovídala svého dědu. Je pohledem na to, jak si tu v posledních devadesáti letech žijeme. A jak se dějinné peripetie promítly na osudu jednoho konkrétního člověka, jeho rodiny a jeho neobvyklé profese. Nahlédněte do života někdejšího elitního armádního letce a oslavte spolu s námi stoleté výročí vzniku samostatného státu.

Přeji vám pěkný podzim
Sabina Slonková