Rittigovi advokáti chtěli zrušit Janečkův protikorupční fond. Neuspěli

Advokáti podnikatele a někdejší vlivné postavy tuzemské politiky Ivo Rittiga prohráli souboj s protikorupčním fondem Karla Janečka. Rittigovi právníci usilovali o soudní zrušení fondu, nyní padl pravomocný verdikt, který jejich snahy zarazil. Neobvyklý krok advokátů přišel poté, co se protikorupční fond významně zasadil o obvinění Rittiga a omezení jeho vlivu.

O soudním rozhodnutí informoval ve středu protikorupční fond. “Vrchní soud v Praze dnes potvrdil předchozí rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým byl zamítnut návrh advokátní kanceláře MSB Legal na zrušení Nadačního fondu proti korupci. Vrchní soud rovněž potvrdil, že boj proti korupci je obecně prospěšnou činností a že Nadační fond proti korupci plní účel, ke kterému byl zřízen,” stojí v tiskové zprávě fondu.

Mohlo by vás zajímat: 

» Wagenknecht dostane cenu za to, že nemlčel o Kleslové
» Plánoval Kovarčík likvidaci miliardáře? Janeček na výslechu
» Vyšetřování Klausovy amnestie provázejí výhrůžky

Fakticky to znamená, že někdejší kmotr Rittig prohrává v souboji s fondem 0:1. Další výsledek bude znám poté, co skončí soudní řízení s Rittigem, ke kterému nadační fond odstartoval.

Rittigovi právníci argumentovali tím, že Janečkův fond porušuje zákon o nadacích a nenaplňuje účel boje s korupcí. Tvrdili, že fond provádí vlastní vyšetřování a používá sledování, což podle jejich právního názoru soukromý subjekt dělat nesmí. Soud se však s jejich argumenty neztotožnil.

Co si o soudním verdiktu myslí Ivo Rittig? Podnikatel, který je aktivní na sociálních sítích, komentoval prohru svých právníků v diskusním vláknu na Twitteru takto: “Ale vypleskli z toho byli fest, zrejme spatny svedomi.”