Rozchod po špionsku. Případ Babišova poradce má na stole policie

Marek Hanč se brání podezření, že vynášel z premiérova týmu tajné informace k Zemanovu poradci Martinovi Nejedlému.

Policie má na stole neobvyklý příběh. Propojuje „dezerci“ Babišova poradce Marka Hanče, tajnou službu BIS a kontakty prezidentova nejbližšího spolupracovníka Martina Nejedlého.

To, že se Marek Hanč, poradce někdejšího premiéra Andreje Babiše, stýká s Martinem Nejedlým, není nic nového. Jejich vazby jsme popsali před rokem v zářijovém časopise Neovlivní.cz, v němž jsme zveřejnili, jak BIS sleduje prezidentovy spolupracovníky. A získala díky tomu přehled i o Nejedlého kontaktech, včetně Hanče.

„Hančova partnerka se přátelí se životní družkou Nejedlého, a podle informací Neovlivní.cz se tak scházejí celé rodiny,“ napsali jsme. 


Andrej Babiš odchod Marka Hanče dodnes nevydýchal Foto: hnutí ANO

O rok později, kdy už Hanč Babišův tým sám opustil, příběh znovu ožil. Deník N jej vystavěl jako špionážní historku, v níž je Hanč podezřelý, že Nejedlému předával důvěrné informace z tehdy premiérského Babišova týmu. A Nejedlý je pak v podezření, že to obratem hlásil Rusům.

„Martin Nejedlý si Hanče našel a ten vztah s ním rozvíjel. Časem se prohluboval a Nejedlý postupně od Hanče získával informace z blízkosti premiéra o tom, co premiér řeší a jak nad některými otázkami přemýšlí,“ uvedl Deník N s odvoláním na zprávu, kterou BIS předala Babišovi tehdy ještě coby premiérovi.

Potíž je v tom, že tajná služba podle informací Neovlivní.cz tehdejšímu předsedovi vlády nedodala žádné důkazy, že by Nejedlý, potažmo Hanč, vynášeli jakékoli informace, které by následně skončily u ruských tajných služeb. Natož skutečně relevantní, či dokonce utajované informace.

HANČ PODAL TRESTNÍ OZNÁMENÍ

A Marek Hanč, který po odchodu z Babišova týmu podniká v PR, se podle zjištění Neovlivní.cz nyní začal bránit. Začal tím, že podal v příběhu trestní oznámení. Další právní kroky chystá.

Hanč to na přímý dotaz redakce potvrdil. O detailech však mluvit nechce, stejně jako nechtěl rozebírat okolnosti svého odchodu od Babiše.

„Trestní oznámení jsem podal, žádné informace jsem nikomu nevynášel, a to je asi tak všechno, co vám k tomu řeknu,“ reagoval na dotaz Neovlivní.cz.

Jak to bylo s tajnými informacemi? Proč Babiš nezasáhl, když dostal od Koudelky varování? Čtěte v aktuálním časopise Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email