Rozhlasu se rozpadá investigativní zpravodajství

Odcházejí především lidé, kteří na webu ČRo přinášeli původní zprávy o poklescích politiků a dalších mocných.

Veřejnoprávní rozhlas postihly po předvánočním odvolání šéfa zpravodajství Jana Pokorného a pokusu o instalaci Jitky Obzinové odchody klíčových lidí z oblasti zpravodajství.

Foto: Shutterstock

Jde o novináře, kteří přinášeli původní zprávy a investigace o politicích. Jejich práce se objevovala především na webovém zpravodajství iRozhlas.cz.

Naopak klasický proud pravidelných rozhlasových zpráv, který tvoří pilíř Českého rozhlasu a poslední roky šel na ruku mocným, zůstává beze změn.

Dnes oznámil odchod šéfredaktor a zakladatel iRozhlasu Radek Kedroň, který přechází do SeznamZpráv. Tím v podstatě webové zpravodajství rozhlasu v podobě, v jaké jej známe, končí. Kedroň portál založil a jeho tým se pouštěl do investigativních kauz, které ovšem dostávaly v rozhlasovém éteru, kde je nesrovnatelně větší dosah, jen malý prostor.

Z veřejnoprávního rozhlasu odešel také člen investigativní buňky Jakub Troníček. Už před vánočními svátky opustil ten samý tým Vojtěch Srnka.

Další výrazná tvář webového zpravodajství Kristýna Guryčová, která se věnovala především střetu zájmů Andreje Babiše, odešla na mateřskou. “Právě včas,” komentovala svůj odchod Guryčová v souvislosti s pokusem dosadit do vedení zpravodajství Obzinovou.

A podle informací Neovlivní.cz se chystají další odchody výrazných tváří veřejnoprávního rozhlasu.

Co se stalo ve Vinohradské? Výsledky pátrání o tom, co se děje v rádiu Měsíc poté, přinášíme v prvním letošním časopise Neovlivní.cz, který vyjde na přelomu ledna a února. Magazín získáte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email