Rozval Přísahy pokračuje. Šlachtovi se rozpadla pražská buňka

Hnutí bývalého šéfa protimafiánského odboru se po volbách začalo drolit. Nespokojení členové se bouří proti metodám Šlachty.

Rozkol v Přísaze Roberta Šlachty od chvíle, co jsme jej před měsícem prvně popsali, dál pokračuje. Před pár dny se podle zjištění Neovlivní.cz v podstatě rozpadla pražská buňka partaje.


Tady ještě věřili…Momentka z akce hnutí Přísaha a jeho podporovatelů, duben 2021. Foto: Přísaha

“V Praze zůstali z jedenácti původních členů už jen tři. Navíc odchází předseda smírčí komise i hlavní sekretářka. Všichni odcházejí proto, že už nechtějí mít nic společného s Robertem Šlachtou,” popsal redakci jeden z odcházejících členů.

Jak už jsme uvedli, podobná situace je i v dalších regionech. Zklamaní členové Přísahy se v popisu fungování partaje zcela shodují: je to sekta, která nemá s demokratickou stranou nic společného.

“Je to hnutí jednoho muže, který se chová jako Napoleon. Neumožňuje dávat najevo žádné názory. Když dá najevo někdo svůj nesouhlas, čekají ho problémy. Ječí na lidi a vulgárně je uráží,” popisuje další člen Přísahy.

Robert Šlachta, jehož hnutí se do Sněmovny navzdory původním průzkumům nedostalo, nic z toho ale nepřipouští. “Máte špatné informace. Musím vás ubezpečit, že Přísaha se nebouří. Naopak je ještě pevnější než byla,” reagoval.

Každopádně nyní bude muset Robert Šlachta shánět nového šéfa smírčí komise. Členové hnutí zmiňují jako hlavního kandidáta Šlachtova souseda z Pohořelic.

Stejně tak musí Šlachta najít nové lidi, kteří by doplnili v regionálních buňkách ty, co odešli. “Mluví se o tom, že by se zkracovala zkušební čekací doba, aby to nějak naplnili,” uvedl další z členů Přísahy.

Pnutí v partaji nicméně vyvolalo i zjištění, že vedení prokazatelně zatajilo před volbami kompromitující informace o jedné z kandidátek. Což byl krok, který je v přímém rozporu s deklarovanými postoji Přísahy o transparentnosti, pravdě a nové impulsu v politice.

Co se Šlachtova Přísaha rozhodla voličům zamlčet? A co se přesně děje v Přísaze? Čtěte v Zimním speciálu Neovlivní.cz, který můžete objednávat v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí Přísaha

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email