Růžička – Palaščák 0:1 po první třetině

Podnikatel Miroslav Palaščák na jaře zveřejnil nahrávku, na níž se baví s hokejovým koučem Vladimírem Růžičkou o půlmilionovém “daru” za pomoc v kariéře jeho syna. Růžička kontroval tvrzením, že ho Palaščák vydíral a podal kvůli tomu trestní oznámení. Pražští kriminalisté teď případ odlRůžičkovu obhajobu v podstatě rozmetali – případ totiž odložili.

Vladimír Růžička v aféře, která vážně pošramotila jeho pověst a udělala tečku za jeho kariérou reprezentačního trenéra, vypovídal až čtvrt roku poté, co Palaščák nahrávku zveřejnil. Jeho výpověď na policii tehdy zrekonstruovala Mf Dnes, podle které Růžička policistům popsal kulisy jedné ze schůzek s Palaščákem. Podnikatel si na ní měl říct o 1,1 milionu korun, které měl trenér zaplatit za to, že zhatil hokejovou kariéru podnikatelova syna Davida.

Čtěte také:

Vladimír Růžička na nahrávce Miroslava Palaščáka. Repro: Neo
» V hokejové Slavii se snažil uplatnit vliv i kmotr Mrázek

Růžička následně podal dvě trestní oznámení – kvůli pomluvě a kvůli vydírání. Přičemž policisté, kteří vyšetřují pomluvu, čekali s případem na to, jak dopadne oznámení kvůli vydírání.

A to se podle policejního mluvčí Tomáše Hulana neprokázalo. “V rámci prošetřování se nepodařilo prokázat, že by oznámeným jednáním došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu, proto (vyšetřovatelé) věc jako takovou v těchto dnech odložili,” řekl Radiožurnálu, který na rozhodnutí upozornil jako první.

Růžičkův advokát Vít Kučera nechtěl případ komentovat. Miroslav Palaščák Radiožurnálu řekl, že ho chtěl Růžička trestním oznámením zřejmě jen zastrašit, protože už dříve upozornil na údajnou korupci v hokeji.

Původní příběh – tedy otázku, zda v hokejové Slavii fungovala praxe “dáš peníze, tvoje dítě dostane prostor na ledě” – kriminalisté stále vyšetřují. Z hlavních aktérů jim chybí podle Mf Dnes vyslechnout pouze Růžičkova kamaráda a muže, který měl údajný půlmilionový úplatek (nebo půjčku) od Palaščáka zprostředkovat – Jiřího Moučka.