Savov musí být nadšený, Babiš mu dodává munici

Jestli něco stíhaný podnikatel František Savov v tuto chvíli potřebuje, jsou to přesně ty výroky, jakých se zčerstva dopustil vicepremiér Andrej Babiš.

Jen pár dní před tím, že mají britské úřady vynést rozhodnutí, zda Savova vydají zpět do České republiky, ho člen vládního kabinetu veřejně označil za člověka, který Českou republiku okradl o stovky milionů.

Vicepremiér to řekl v reakci na dnešní zprávu Neovlivní.cz, že se se Savovem v Londýně sešel exprezident Václav Klaus ». “Samozřejmě to je podivuhodné, proč pan prezident jde za trestně stíhaným člověkem, který nás tady okradl o stovky milionů na daních,” citovala Babiše Česká televize.


Andrej Babiš tak dodal týmu Savovových právníků další munici pro jejich argumentaci, proč Britové nemají podnikatele vydat. Savov, který je obviněný kvůli podezření z daňových podvodů, tvrdí, že v Česku nemá zaručený spravedlivý proces kvůli svému byznysovému a lidskému sporu právě s vicepremiérem.

Tým Františka Savova také na Babišova slova obratem ostře reagoval. “Vyjádření takto vysokého ústavního činitele je nepřijatelné. Nectí presumci neviny. Jeho výrok postoupíme právním zástupcům k dalšímu zpracování,” tlumočil stanovisko mediální zástupce Jan Hrubeš.