© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Osmatřicetiletý český ekonom Tomáš Sedláček a světově známý literát Milan Kundera se ocitli ve vybrané skupině nejvlivnějších lídrů planety pro rok 2015.
Zatímco mladý Sedláček se dostal mezi pár vybraných opinion makerů v “evropské” části žebříčku, kde se ocitl ve společnosti Edwarda Snowdena, papeže Františka, Garryho Kasparova či například i Bona z U2, literát Kundera kromě evropské části pronikl rovněž do globální společnosti osobností s “Vlivem napříč kulturami.”
Žebříček “The World’s Most Influential Voices of 2015” sestavil The WorldPost ve spolupráci s curyšským Gottlieb Duttweiler Institute a mapuje v něm nejvlivnější hlasy globálního internetu.
Nominační komise nejprve vybrala nejvýznamější osobnosti, které jsou veřejně slyšet, nebo se o nich hodně mluví – od Facebooku a Twitteru přes blogy, Youtube či aktivity ve Wikipedia.
Nominace, na nichž se podílely rovněž významné redakce (za Evropu například El Pais), poté “prohnal” analýzou Peter Gloor z Massachusetts Institute of Technology, který stanovil konečné umístění v Žebříčku vlivu.
Milan Kundera se ocitl v nejelitnější třicítce globálních osobností planety “Napříč kulturami”, spolu se Stephenem Hawkingem, Elonem Muskem nebo Umbertem Eco.
Tato část žebříčku shrnuje nejviditelnější osobnosti v analýze, jejichž “hlas” byl v roce 2015 slyšet napříč všemi čtyřmi sledovanými geografickými oblastmi – od Spojených států až po Čínu. Aby se osobnost umístila v této analýze, musela se dostat vysoko ve všech čtyřech sledovaných žebříčcích.
Sedláček se zapsal do širšího veřejného povědomí díky bestselleru Ekonomie dobra a zla, knize, která byla přeložena do mnoha jazyků. List Washington Post ji před třemi lety označil za jednu z nejlepších knih z oblasti ekonomie na léto.
Loni vydal knihu rozhovorů o životaschopnosti současného ekonomického systému, v níž diskutuje s americkým antropologem Davidem Graeberem a publicistou Romanem Chlupatým.
Sedláček je považovaný za popularizátora ekonomie. Netají se svým obdivem k Václavu Havlovi, jemuž dělal poradce. Přednáší na vysokých školách, současně je hlavní makroekonomický stratég bankovního domu ČSOB.
Proud to be in the basket https://t.co/81WfW1ocK4
— Tomas Sedlacek (@atomsedlacek) 12. Prosinec 2015