Šéf rozhlasu Duhan rezignoval kvůli politickým tlakům

Ředitel veřejnoprávního rozhlasu Peter Duhan oznámil svou rezignaci. Podle zjištění Neovlivní.cz čelil politickým tlakům kvůli příspěvkům v rádiu. Sám Duhan tlaky potvrdil ve veřejném prohlášení.

Duhanova rezignace vyšla najevo v den, kdy měla Rada Českého rozhlasu řešit, zda ředitel porušil zákon, když v rádiu zaměstnal svého syna Andreje. Postup radních provázely pochyby: syn pracoval jako externista pro zahraniční redakci, připravoval rešerše, a o jeho angažmá se vědělo několik let.

Podle neoficiálních informací z Rady však tento příběh mohl stát Duhana funkci. Svým odchodem tedy zřejmě předešel chystanému odvolání.

Deník Neovlivní.cz nicméně získal informace z vysoce důvěryhodného zdroje, podle nichž Peter Duhan čelil zejména v posledním roce politickému tlaku kvůli obsahu reportáží v rádiu. A to jak ze strany některých radních, tak přímo i od politiků.  Do konfliktu se dostal mimo jiné i s vicepremiérem a lídrem hnutí ANO Andrejem Babišem.

“Ten si mu stěžoval na příspěvky o Radmile Kleslové a jejímu angažmá ve společnosti ČEZ. Dokonce mu kvůli tomu volal na dovolenou,” uvedl zdroj obeznámený s případem.

Duhanova rezignace podle něj s politickými tlaky přímo souvisí. “Řekl nám, že si nenechá zničit zdraví,” dodal.

Andrej Babiš odmítl, že by si na reportáže rozhlasu stěžoval. “Nevolal jsem mu, je to lež. Nestěžoval jsem si, je to lež,” reagoval na sms dotaze redakce Neovlivní.cz.

Sám Peter Duhan okolnosti svého odchodu popsal v tiskové zprávě, kterou přikládáme. Potvrdil v ní tlaky ze strany radních a dozorčí komise.

Peter Duhan rezignace