Senátoři v čele s Vystrčilem vyrazili na Ukrajinu

Misi potvrdil předseda senátu Miloš Vystrčil.

Zástupci českého Senátu vyrazili na Ukrajinu. Oznámil to ve čtvrtek brzy ráno na sociálních sítích předseda Senátu Miloš Vystrčil, který se mise účastní.


Foto: Senát ČR

“Jsou pozvání, která se neodmítají,” komentoval cestu Vystrčil.

Spolu s ním na Ukrajinu míří například senátoři Pavel Fischer a Jiří Růžička. Cestu oficiálně potvrdil pro Neovlivní.cz přímo v jejím průběhu i senátor Fischer.

Spolu s českými politiky ve vlaku jedou opět i jejich polští kolegové.

Kam přesně senátoři míří, to zatím není jasné. Je však pravděpodobné, že stejně jako před měsícem český premiér Petr Fiala jedou přímo do Kyjeva. Tentokrát ale zatím není veřejně jasné, zda se setkají i s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Pozvání dostali od předsedy tamní nejvyšší rady.

Senátor Fischer na dotaz Neovlivní.cz, zda se setkají i s ukrajinským prezidentem, uvedl: “Nevím o tom.”

Petr Fiala byl spolu se slovinským a polským premiérem prvním západním politikem, který po invazi do Kyjeva přijel. Za přísných bezpečnostních opatřeních tam vyrazil 15. března. Teprve pak začali za Zelenským jezdit i další politici.

Kdo vymyslel cestu Petra Fialy do Kyjeva? Kdo se na poslední chvíli zalekl. A dali o ní Poláci vědět Rusům? Detaily unikátní mise popisujeme v dubnovém časopise Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Senát ČR

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email