Senioři vracejí Babišovi roušky. Nechceme je od něj

Někteří senioři odmítli roušky a respirátor, které se jim rozhodla zaslat vláda Andreje Babiše. Část si stěžuje na nehygienické balení, v jakém jim Česká pošta roušky doručila. Jiní je posílají zpět Babišovi z principu.

Pět roušek a jeden respirátor každému důchodci nad 60 let začala Česká pošta z rozhodnutí vlády distribuovat zkraje uplynulého týdne.

Jenže část seniorů se vzbouřila. Ochranné pomůcka od vlády Andreje Babiše podle svých slov nechtějí.

Už v průběhu týdne se na sociálních sítích začaly objevovat příspěvky, v nichž lidé nafotili nové obálky s adresou premiéra a připsali, proč mu je zasílají zpět.

„Vracím Vám respirátor a roušky, ničeho takového jsem si neobjednal. Dokážu se o sebe postarat sám. Mému zdraví daleko víc škodí stres při pohledu na nekompetentnost, s jakou vykonáváte svůj úřad, nekulturnost Vašeho vystupování, bezohlednost, s jakou manipulujete generace decimované Vaším komunismem a potápíte tento stát. ANO, je zle,“ vzkázal předsedovi vlády důchodce podepsaný jako Ivo Rejnart.

Následně dokonce vznikla iniciativa Andrejovi vzkazují senioři: Strč si ty roušky….!

Její organizátor – sám senior Jan Suchý – vyzývá věkovou skupinu 60+, aby roušky zaslali zpět k premiérovi domů. “Můžete samozřejmě připsat Babišovi nějaký vzkaz třeba: Andreji, to si náš hlas ceníš zatraceně nízko! A nespraví to ani ta pětitisícovka.

Část seniorů si stěžovala také na to, že roušky dorazily v nehygienickém balení a někdy i ušpiněné.

„Rouška je zdravotnický prostředek a zákon říká, že pokud nemá originální obal a chybí k ní návod, je nepoužitelná a měla by být zlikvidována,“ uvedl Zdravotnický deník s odkazem na expertizu odborníka na právo ve zdravotnictví. Vedení České pošty i ministr vnitra ale tvrdí, že vše je v souladu se zákonem.

Samotní zaměstnanci z odborů pošty nicméně vládu za celou akci zkritizovali a žádají její zastavení.

“Již tak značně vytížené zaměstnance ČP tento postup nadměrně zatěžuje. Při takovémto postupu, kdy jsou roušky baleny na dodejnách, může dojít k jejich kontaminaci,” stojí v otevřeném dopise, který podepsal podepsal prezident Federace výkonných zaměstnanců ČR Miroslav Prokop. “Nabývám tak zcela přesvědčivého názoru, že se jedná pouze o nějakou předvolební akci, při které nezáleží na práci obyčejných zaměstnanců a nezáleží ani na rouškách, když nikomu nevadí nebezpečí kontaminace. Zastavte proto okamžitě tuto akci, nebo zajistěte řádné podmínky pro zaměstnance ČP.”

Distribuce ochranných pomůcek vyjde stát podle ministra vnitra Jana Hamáčka zhruba na 15 milionů. Roušky a respirátory pak mají podle vnitra hodnotu dalších 25 milionů.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Štítky: ,