Škromach znovu zapaluje ohně. Tentokrát pod grilem. A s Haškem

Uplynul měsíc a půl od momentu, kdy senátor ČSSD Zdeněk Škromach pojedl škvarky, ponořil se do svého bazénku, a odtud nabádal občany k bdělosti, protože migranti se blíží: “Zapalte ohně!” Teď zapaluje ohně znovu, na dalším propagačním videu, kde se vaří a kde druhého “Kluka v akci” sehrál Michal Hašek. Hranice možného v politické reklamě se znovu posunula.

Náznak programu, nebo politické myšlenky, tu nehledejte. Jediné poselství videoklipu, který vyzývá, aby obyvatelé příslušného regionu přišli ve volbách podpořit Michala Haška na hejtmana kraje a Zdeňka Škromacha při obhajobě senátorského křesla, je zhruba toto: Jsme bodří braši. A nejsme žádní cizáci, jsme odtud, přátelé.

» Že tohle není pravda? Jako fakt je. Zapalte ohně!

Nechybějí všechna klišé, která se dají s jižní Moravou – mimochodem, jednoho z nejvdělanějších regionů republiky – spojit. Vínečko, klobásy, cimbálovka. A vtipy na Pražáky. (Jak se dělí víno? Dá sa – nedá sa – dá sa svařit – dá sa Pražákům.)

Z toho, zda a jak umějí Hašek a Škromach vařit, se mnoho nedozvíme. Nejblíž k vaření se dostanou při této slovní výměně: “Zdeňku, jsme připraveni, gril čeká.” (Hašek) … “Jdeme zapálit ohně.” (Škromach) … “A kdyby náhodou, tak jsem dobrovolný hasič a zvládnem to.” (Hašek)

Kuchařský koncept je – zdá se – v sociální demokracii před podzimními volbami obecně oblíbený.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se na svém Facebooku pochlubil na sklonku srpna, že teď strávil hodně času v kuchyni, kterou si pro sebe zabrali spolu s Václavem Bělohradským, který kandiduje do Senátu na Praze 6 za koalici ČSSD-Zelení, a šéfem SZ Matějem Stropnickým. “Bude z toho volební klip:):):),” připsal Sobotka se záplavou “smajlíků”.

Úsměv mu teď asi trochu ztuhne, protože – pokud redakce něco nepřehlédla – mu vtip s vařením vyfoukli Škromach s Haškem; video Se Slávkem v kuchyni jsme dosud nezaregistrovali.

sobotka_belohradsky_stropnicky2

sobotka_belohradsky_stropnicky